Yeni Nesil Oyuncak Olan Tabletler Çocuk Gelişimine Zararlı

tabletçocuk

Yeni nesil oyuncak versiyonu şimdi akıllı tabletler oldu. Çocuklar akıllı tabletlerin ekranının büyüsüne kapılırken, gelişiminde meydana gelen sorunları ebeveynler unutuyor.

Eskiden çocukların elinden oyuncak düşmezken şimdi ki yeni nesil çocukların elinden de akıllı tabletler düşmüyor. Akıllı tabletlerin önünde fazla vakit geçiren çocuklar,ekranın o büyülü ve ışıltılı havasına kapılınca kafayı tabletten kaldırmıyor. Aileler de bu durumda çocuklarını sakin ve uslu gördüklerinde eline tabletleri vermekten çekinmiyor. Çocuk gelişim uzmanlarına bakılırsa,aileler tabletleri çocukların eline bir oyuncak gibi verirken bir kaç defa düşünmeliler çünkü tabletlerle çok fazla zaman geçiren çocukların motor yetenek gelişimleri,yaşıt arkadaşlarına göre çok daha geride kalıyor.

tablet

Uzmanların yapmış olduğu araştırmada ise;gece geç saate kadar tabletlerin başında kalan çocukların gündüzleri sosyal oyun hayatı olmuyor,arkadaşlarının arasına katılmaktan çekiniyor ve zorlanıyor ayrıca kalem tutmakta problem yaşıyorlar.Ayrıca çocuklarda uyku bozuklukları,dikkat toplama güçlüğü ve sosyal gelişim bozukluklarına neden olan akıllı tabletler konusunda ailelerin bilinçlendirilmesini uzmanlar şart koyuyorlar.

Acer Yeni Telefon Pazarlarına Açılacak