Ana sayfa Genel Yeni Mercedes-Benz GLE SUV’un eskizleri ortaya çıktı!

Yeni Mercedes-Benz GLE SUV’un eskizleri ortaya çıktı!

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz’in orta-üst sınıf SUV serisi GLE yenilendi. Yenilenen Mercedes-Benz GLE için Eylül ayında Paris Motor Show’da dünya prömiyeri gerçekleştirilecek. Merakla beklenen fuara aylar kala yeni modelin bir dizi eskiz çizimi ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

Ortaya çıkan eskizlere baktığımızda yenilenen Mercedes-Benz GLE modelinde markanın E-Serisi ve A-Serisi’nden bir takım tasarım izleri taşıdığını söyleyebiliriz. Öte yandan Alman üretici bu eskizlerle yeni nesil GLE SUV’un markanın yeni MBUX çift ekranlı bilgi-eğlence sistemini alacağını resmen teyit etmiş oldu.

Yeni Mercedes-Benz GLE SUV’da “Mercedes Me Connect” akıllı bağlantı özelliği mevcut!

Alman üretici diğer yeni modellerinde olduğu gibi yeni nesil GLE modelinde de standart 12.3 inçlik ikiz dijital ekran kullanmış. Araçtaki tüm dijital göstergeler ve bilgi- eğlence sistemi buradan kontrol ediliyor. Doğrusunu söylemek gerekirse bağımsız ekranlar kullanmak yerine bunun tercih edilmesi daha entegre bir görünüm sağlamış.

Mercedes-Benz GLE

Sürücü, standart iki adet 12.3 inçlik dijital ekranı, dokunmatik kontrolün yanı sıra direksiyon simidi üzerinde yer alan 18 farklı fonksiyon içeren tuşlar yardımıyla da kontrol edebilecek. Direksiyon simidinin üzerinde yer alan dokunmaya duyarlı iki adet tuşun yanı sıra orta konsolda yer alan büyük bir touchpad fonksiyonları kullanmada etkili olacak. Öte yandan eskizlerde iki adet dikey tutmak ve genişçe bir orta konsol görünüyor.

Mercedes-Benz EQA için video geldi!

Tabii mevcut GLE’de olduğu gibi yeni nesil modelde de geleneksel mekanik bir vites yer alamayacak. Bunun yerinde orta konsolun ön kısmında iki adet bardağın sığabileceği bir göz kendini gösterirken kol dayama bölümünün altında bir saklama bölümü olacağı anlaşılıyor.

Mercedes-Benz GLE

Öte yandan yeni Mercedes-Benz GLE için yeni bir mimari platform ve daha farklı motor seçenekleri öngörülüyor. Ayrıca aracın daha hafif ve sadece önden çekişli gelmesi de mümkün. Tüm bu revizyonlarla birlikte yeni GLE, %20’ye kadar yakıt tasarrufu sağlayacaktır. 2019 Mercedes-Benz GLE yeni platformu sayesinde hibrid teknolojisini de destekleyecek.

Yeni bir tasarıma, gelişmiş bir mimari platforma, verimli motor seçeneklerine ve sayısız sürücü yardım seçeneklerine sahip olan yeni nesil GLE SUV’un, coupe varyantı ile BMW X6’ya güçlü bir rakip olarak geleceğine neredeyse şüphe yok.

 

Mercedes-Benz GLE

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

konsol fiyatları

Konsol fiyatları neden artıyor? Zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor?

Konsol fiyatları corona virüsü salgını sonrasında Türkiye'de anlamsız bir şekilde artmaya başladı. Peki, zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor? Corona virüsü salgınından dolayı dünya...

Son Haberler