Yeni Boya Teknolojisi geliştirildi!

Yeni Boya Teknolojisi geliştirildi

Yeni Boya Teknolojisi tüm Dünya’da çığır açacağa benziyor.

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Akarsu tarafından icat edilen Balık Ağlarında oluşan Yosunların önlenmesi amacıyla geliştirilen Antibakteriyel Boya, Hastanelerdeki mikroorganizma, mantar ve virüs oluşumunu önleyecek.

Fikir Nasıl Ortaya Çıktı?

Balık Ağlarındaki, Yosun kirliliğini önlemek amacıyla böyle bir Proje’yi gerçekleştirdiğini vurgulayan Akarsu: “Balık Ağları, kapalı ortam Balık yetiştiriciliğinde çok fazla kullanıldığı için bunlar zamanla yosunlaşıyor ve gözenekleri kapanıyor.

Gözenekler kapanınca ve taze su giriş-çıkışı olmayınca sağlıklı balık yetişmiyor” şeklinde konuştu. Öte yandan Akarsu: “Bu Boya ile Çevre Kirliliğinin de önüne geçilmiş olacak.

Balık Çiftliklerinin çevresinde oluşan kirlilik önlenmiş olacak. Boya, sürekli bakım gerektirmeyen bir Ürün ortaya çıkarıyor.

Bu Boyanın diğer bir avantajı da Ağlarda oluşan Bakteri ve Mikroorganizmaların yok olmasını sağlıyor. Bir Balık; Ağ’a takılarak yaralandığı zaman Enfeksiyon kaparak telef oluyor veya Üretimi düşüyor. Bu Ürünle bu sorun da ortadan kalkmış oluyor” dedi.

Huawei Şubat ayında ne tanıtacak?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir