Yeni bir mobil işletim sistemi için vakit gelmedi mi?


Akıllı telefon sektöründe, kıyasıya bir rekabetin olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. Zira bir üretici, iyi bir iş yaptığında, diğerleri onu taklit etmek yerine ondan daha iyisini yapmak için çabalıyor. Bu da doğal olarak rekabetin çıtasını daima bir tık yukarı taşıyor.

Elbette akıllı telefon pazarındaki rekabet yalnızca telefonların teknik özellikleri üzerinden yürümüyor. Zira telefonun kullandığı işletim sisteminden tutunda, fiyatına kadar pek çok etken bu rekabette önemli bir rol oynuyor. Dolayısıyla üreticilerin, kullanıcılara sundukları yazılım desteği de satışlar üzerinde olumlu etkiler bırakıyor.

Akıllı telefon sektöründeki mobil işletim sistemi rekabetini iki temel başlık altında toplamamız mümkün. Keza Google ve Apple’ın bu alanda rakipsiz olduklarını söyleyebiliriz. Bir ara Microsoft’da bu pazarda yüzde 5’lik bir paya erişse de devamını getirmemişti. Peki Google ve Apple bu işi ne derece iyi başarabiliyor dersiniz? Dilerseniz bu sorunun yanıtını bulmaya çalışalım.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git