Yahoo’nun yeni uygulaması ortaya çıktı

yahoo

Bulunduğunuz ortamda canlı videolar çekerek üzerine yazılar ekleyerek arkadaşlarınız ile canlı mesajlaşma yapabilme olanağı sunan Yahoo Livetext uygulaması, Android ve iOS kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor.

Gitmiş olduğunuz konserde; partide, maçta, tatilde ya da herhangi bir ortamda hemen video çekerek üzerine ifade etmek istediğiniz mesajı yazıp istediğiniz kişiye gönderebileceğiniz uygulama ile çektiğiniz videolar sessiz olarak gönderiliyor.

Yani bir nevi videolar arka plan olarak kullanılıyor. Standart mesajlaşma uygulaması çizgilerinin çok dışında olan uygulama, fotoğraflar üzerine istediğimizi çekerek göndermemizi sağlayan Snapchat’e benziyor olsa da videolar çekerek anlık mesajlaşma fırsatı sunması ile bu uygulamadan ayrılıyor.

yahoo

Yahoo’nun büyük umutlar ile çıkarmış olduğu bu uygulamanın kişisel olarak tutacağını düşünüyorum. Zira mesajlaşma uygulaması kategorisinde bulunan pek çok popüler uygulama hep büyük firmaların sahip oldukları uygulamalar.

Yahoo da bu firmalardan bir tanesi olduğu için gerekli desteği sağlayarak uygulamanın gelişim ve büyüme sürecini tamamlayacaktır.

Samsung Galaxy Note 5 tanıtıldı