Ana SayfaGenelXPG Spectrix S20G 500GB SSD ile hız ve güven bir arada

XPG Spectrix S20G 500GB SSD ile hız ve güven bir arada

XPG Spectrix S20G 500GB SSD, yüksek performanslı oyunlar için tasarlanan bir SSD. Üstelik, RGB aydınlatma sistemiyle de fark yaratıyor.

SSD diskler, yani katı hal sürücüleri, son yıllarda başta PC teknolojileri olmak üzere pek çok farklı platformda tercih ediliyor. Bu ürünler, klasik formdaki disklere kıyasla daha hızlı okuma ve yazma değerleri sunarken, aynı zamanda daha sağlam yapıda ve daha sessiz çalışabiliyorlar.

Tabii SSD’ler de oldukları yerde saymıyor, sürekli gelişim gösteriyor. Bu yazımızda bahsedeceğimiz ürün, PCIe Gen3x4 M.2 SSD, şu an erişebileceğiniz başarılı örneklerden bir tanesi. Üstelik, hızlı çalışması ve güvenli yapısına ek olarak, bu üründe RGB aydınlatma sistemi de var. Evet, son yılların en büyük çılgınlıklarından olan RGB, XPG’nin bu ürününde de kullanılıyor.

XPG Spectrix 520G 512 GB SSD ile hız ve güven bir arada

XPG SPECTRIX S20G PCIe Gen3x4 M.2 2280 katı hal sürücüsü, 500GB ve 1TB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğine sahip. Bize, kullanabilmemiz için 500GB kapasiteli versiyonu geldi. Ana gövde rengi siyah olan ürün, RGB aydınlatma sistemi sayesinde rengarenk bir yapıya bürünebiliyor. Tabii bu sistemi özelleştirebiliyorsunuz ve eğer şeffaf bir PC kasanız varsa, keyfini daha iyi çıkarabiliyorsunuz.

XPG SPECTRIX S20G SSD, pek çok amaca hizmet ediyor, ama önceliği oyun!

XPG SPECTRIX S20G SSD, yüksek performansta oyun oynamak isteyenler için hazırlanmış bir ürün. Cihaz, ısınmadan ve sessiz çalışarak saatler boyunca kesintisiz oyun oynamanıza imkân sunuyor.

Ürün, saniyede 1800MB’a kadar yazma ve 2500MB’a kadar okuma değerlerine erişebiliyor, ki bunlar ciddi değerler. Tabii dosya boyutları ve türlerine göre bu rakamlarda değişiklikler oluyor, ama genel itibarıyla memnun edici sonuçlar doğurduğunu söyleyebiliriz.

“Peki verinin bu kadar hızlı okunması ve yazılması ne anlama geliyor?” derseniz, oyun dosyalarını hızlıca kurabildiğiniz gibi, çalıştırdığınız esnalarda da performans kaybı yaşamıyorsunuz. Bu da, oyunlardaki yükleme süreleri ve ara ekran geçişleri başta olmak üzere pek çok konuda daha hızlı sonuçlar almanıza yol açıyor. Kısacası bekleme süreniz en aza iniyor.

Tabii ki bu performans, PC’nizdeki diğer programların çalışma hızlarına da etki ediyor. Örneğin, Photoshop ve Premier gibi grafik ve düzenleme programları, SSD’li sistemlerde büyük ölçüde daha fazla verim sağlıyor. Bu da dediğimz gibi “zamandan tasarruf” anlamını taşıyor.

XPG Spectrix 520G 512 GB SSD ile hız ve güven bir arada

“Peki sadece PC mi?” derseniz, hayır. SSD’ler bazı oyun konsollarında da kullanılabiliyor ve ciddi performans artışları sağlıyor. Özellikle PlayStation 3 ve PlayStation 4 gibi artık güncel olmayan konsollarda daha iyi performans için tercih edilebiliyorlar. Lakin şunu da belirtmeliyiz. Biz bu modeli, herhangi bir konsolda deneyimlemedik.

Intel ve AMD platformlarıyla uyumlu

Bu SSD, Intel ve AMD gibi markaların güncel platformlarıyla uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Ön belleğe alma ve ara bellek destekleriyle performansı üst seviyeye çıkarabilen ürün, LDPC hata düzeltme kod teknolojisini de destekliyor.

XPG SPECTRIX S20G SSD’nin 5 yıllık garanti süresi olduğunu da belirtelim.

Ürünün 500GB’lık versiyonu, ülkemizde 765 TL satış fiyatı etiketiyle bulunabiliyor.

Huawei Band 6 akıllı bileklik incelemesi

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting