Xperia XA2 Ultra tanıtıldı! İşte özellikleri!

Sony bugün 2 yeni orta segment modelini tanıttı. Bu modellerden birisi Xperia XA2 iken diğer ise biraz daha donanımlı olan Xperia XA2 Ultra modeliydi. Dilerseniz buradan Xperia XA2 hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Xperia XA2 Ultra, selfie odaklı bir cihaz

Gelelim, daha donanımlı ve güçlü bir cihaz olan Xperia XA2 Ultra’ya. Aslına bakılırsa, Xperia XA2 Ultra, teknik özellikler bakımından XA2 ile aynı seviyede. Keza XA2 Ultra’da da Qualcomm imzalı Snapdragon 630 yonga seti bulunuyor. Bu telefonun teknik anlamdaki farklılığı ise RAM ve dahili depolama alanından kaynaklanıyor.

Xperia XA2 Ultra, sistemini 4GB RAM ile destekliyor. Micro SD kart desteği de bulunan telefonun dahili depolama alanı ise 64GB. 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde 16:9 en boy oranına sahip 6 inçlik bir ekranla gelen telefon, 3580 mAh kapasitesine sahip, ortalamanın üzerinde bir bataryadan besleniyor.

Aynı XA2 gibi 23MP’lik bir ana kameraya sahip olan telefon, selfie kameralarıyla ise fark yaratıyor. Evet yanlış okumadınız. Kameraları (!) Çünkü Xperia XA2 Ultra’da iki adet selfie kamerası yer alıyor. Bu kameralar sağ ve sol tarafa konumlandırılmış durumda. Ayrıca, karanlık çekimler için bir de flaş ışığı mevcut. Biri 16MP diğeri ise 8MP olan kameralarda OIS desteği de mevcut.

Xperia XA2 Ultra da aynı XA2 gibi Şubat ayında raflardaki yerini alacak. Telefonun fiyatının ise 370 dolar civarında olması bekleniyor.

Xperia XA2 hakkında tüm bilgiler

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin