Xiaomi Redmi 9 Prime geliyor!

Xiaomi

Gün geçmiyor ki Xiaomi yeni bir Redmi modeli daha duyurmasın. İşte Xiaomi Redmi 9 Prime özellikleri.

Son dönemde Xiaomi piyasadaki Redmi sayısını önemli ölçüde arttırdı. Bu durumun temel nedeni uygun fiyatlı Redmi modellerinin satış rakamlarındaki payının hızlı bir şekilde artması. Zira ülkemizde de Redmi modelleri genel olarak Xiaomi modellerinden daha fazla talep görüyor.

Hal böyle olunca Xiaomi de sürekli yeni bir Redmi modeli tanıtıyor. Bu modellerden sonuncusu ise Redmi 9 Prime oldu.

İşte Xiaomi Redmi 9 Prime özellikleri!

İlk olarak Hindistan’da satışa sunulacak olan Redmi 9 Prime modeli MediaTek tarafından geliştirilen Helio G80 yonga setiyle gelecek. 6.53 inçlik bir ekran ve damla çentik tasarımıyla gelecek olan telefonda 8MP’lik selfie kamerası bulunacak.

xiaomi redmi 9 prime

Cihazın arka yüzünde ise dikey olarak konumlandırılmış 4’lü ana kamera modülü yer alacak. Bu modülde 13MP’lik ana kameraya 8MP’lik geniş açı, 5MP’lik makro ve 2MP’lik derinlik kamerası eşlik edecek.

5020 mAh kapasitesine sahip ortalamanın üzerinde bir pilden beslenecek olan Redmi 9 Prime 18W hızlı şarj desteğine de sahip olacak.

Xiaomi’nin bu model için belirlediği fiyat ise henüz netleşmiş değil. Öte yandan yeni Redmi modelinin Hindistan dışındaki pazarlarda satışa çıkıp çıkmayacağı da bilinmiyor.

Lakin gelen kanı Xiaomi Redmi 9 Prime modelinin Türkiye de dahil Avrupa’nın pek çok pazarında boy göstereceği yönünde.

Realme V5 5G fiyatı ortaya çıktı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir