Xiaomi güncelleme politikası üzerine yenilikler yapacak

xiaomi 13

Bugüne kadar beta programlarına yönelik yürüttüğü strateji ile takdir toplayan Xiaomi, anlaşılan bu durumdan vazgeçmenin hazırlıklarını yapıyor.

Xiaomi güncelleme politikası üzerine yenilikler yapacak. Xiaomi, mobil yazılımı MIUI için hala bir kamuya açık beta programı çalıştıran tek ana akım Android OEM’dir. Ancak, şirket son birkaç yıldır beta sürümlerinin kullanılabilirliğini yavaşça sınırlandırıyor.

Firma, 2019 yılında MIUI Global Beta girişimini sonlandırdığından beri, programı Çin’de de kısıtlıyor. Xiaomi’nin topluluk forumundaki resmi duyurusundan da anlaşılacağı gibi, son örneği de bu yeni sürüm oldu.

xiaomi 12 ultra

Bugün, Xiaomi, üç yaşam tarzı telefonu, en son nesil tabletleri, ilk katlanabilir ekranlı telefonu ve birkaç popüler bütçe modeli için MIUI beta programını askıya alacağını duyurdu. Bahsi geçen cihazlar ise şunlar: Xiaomi Pad 5 Pro 5G Xiaomi Pad 5 Pro Xiaomi Pad 5 Xiaomi Mix Fold Xiaomi 12X Xiaomi Mix 4 Xiaomi Civi Xiaomi Civi 1S Redmi Note 11 Pro Redmi Note 11 Pro Plus.

Xiaomi 13 Ultra 2

Xiaomi güncelleme politikası üzerine yenilikler yapacak

Yukarıdaki akıllı telefonlar ve tabletler, 4 Ağustos’tan itibaren haftalık MIUI beta sürümleri almamaya başlayacaklar. Bu cihazların çoğu 2 yıl önce piyasaya sürülmüş. Xiaomi, genellikle bir cihaz için beta sürümlerini durdurduğunda, yazılım desteğinin sonuna yaklaştığının işaretidir. Bu ürünler yakın gelecekte yalnızca bir büyük yazılım güncellemesi alabilirler.

Xiaomi 13 Ultra

Bu, insanların akıllı telefonlarından daha uzun yıllar boyunca tabletlerini kullanmaya devam ettiği için Xiaomi Pad 5 serisi kullanıcıları için üzücü bir haberdir. Xiaomi, tabletler için kötü yazılım desteği sağlama tarihi ile bilinir. Tabletlerin yeniden canlandırılmasıyla bunun değişeceğini umuyorduk, ancak durum öyle değil gibi görünüyor. Bu cihazlar için beta girişiminin durdurulması, küresel kullanıcılar üzerinde herhangi bir etkiye sahip değildir. Xiaomi güncelleme politikası üzerine yenilikler yapacak.

Reddit yeni değişikliğini duyurdu 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir