Ana SayfaGenelXiaomi, ayrılabilir ve katlanabilir ekranlı akıllı telefonun patentini aldı

Xiaomi, ayrılabilir ve katlanabilir ekranlı akıllı telefonun patentini aldı

Xiaomi’nin sık sık bir dizi patent başvurusu yaptığı biliniyor. Ve şimdi, şirkete yakın zamanda, gelecekteki akıllı telefonlarından birinin nasıl görünebileceğine bir göz atmamızı sağlayan yeni bir patent verildi.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, gövdeden ayrılabilen esnek bir ekrana sahip benzersiz ve yenilikçi bir ahizeyi vurgulayan patentlerinden birini Çin’de aldı. Patentin özetine göre akıllı telefonun gövdesi ve katlanabilir ekran paneli birbirinden ayrılabiliyor. Ayrıca esnek ekran, ana gövdeye takıldığında gövdeyi sarıyor ve kaplıyor.

Xiaomi

Başka bir deyişle, akıllı telefonun gövdesinden ayrıldığında ekran tamamen açılır. Özellikle ekran, esnek ekran ve ana gövde arasındaki kablosuz veri iletimi yoluyla gövdeden çıkarıldıktan sonra da kullanılabilir. Bu aynı zamanda ekranın kendisinin temel bilgi işlem yeteneğine sahip olacağı ve ana gövdeden ayrı bir pil barındıracağı anlamına gelir.

Şu an itibariyle, cihazın kendisiyle ilgili daha ince ayrıntılar hala bilinmiyor. Bu hala sadece bir patent, bu nedenle markanın gerçekten böyle bir ürün üzerinde mi çalıştığını yoksa tüm temelleri kapsadığını doğrulamanın hiçbir yolu yok. Xiaomi’nin benzersiz telefon tasarımlarının patentini aldığı biliniyor. Ancak, bize akıllı telefonların geleceğine dair bir bakış sunuyor.

Galaxy A52s, en popüler Android 5G akıllı telefonu oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting