Xbox One X oyun için fazla mı iyi?


Microsoft’un geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatını açıkladığı Xbox One X, gerçekten verdiğiniz paraya değecek mi? İşte konu hakkındaki detaylar.

Bu nesildeki konsolların zamanlaması gerçekten çok yanlıştı. Gerek Xbox One gerekse de PlayStation 3, 2013 yılında düzenlenen E3 sonrasında satışa sunulmuştu. O dönemde 4K TV’ler henüz yaygınlaşmamış, hatta daha Full HD TV’lere geçiş süreci bile tamamlanmamıştı.

Muhtemelen hem Sony, hem de Microsoft TV sektörünün sadece birkaç sene içerisinde bu kadar hızlı bir gelişim içerisine gireceğini tahmin edememişlerdir. Zira etmiş olsalardı konsollarına 4K çıkışını da eklemeyi düşünürlerdi.

PlayStation 4 ve Xbox One’ın oyunları 1080p hatta zaman zaman 720p çözünürlükte oynatıyor olması, oyun severlerin tepkisine neden oldu. Dolayısıyla yeni bir konsol için erken olması, Sony ve Microsoft’u ara nesil olarak nitelendirilen PS4 Pro ve Xbox One X üzerine yoğunlaşmaya itti.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git