Ana sayfa Oyun Nintendo Joy-Con sorunu için açıklamada bulundu!

Nintendo Joy-Con sorunu için açıklamada bulundu!

Nintendo Joy-Con sorunu için açıklamada bulundu. Nintendo, müşterilerinin arkasında olduğunu bu açıklama ile bir kez daha gösteriyor.

Nintendo Switch ile sükse yapan Nintendo, geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun zamandır beklenen bir dava ile karşılaşmıştı. Nintendo Switch’in kontrolcüsü olan Joy-Con bildiğiniz gibi çok sık olarak bozuluyor ve drift adı verilen sorun ile karşı karşıya kalıyordu.

İlk üretilen Nintendo Switch modellerinde daha fazla yaşanan bu sorundan dolayı, kusurlu mal satmak ile suçlanan Nintendo, bugün sessizliğini bozdu. Joy-Con drift iddialarına cevap olarak, Nintendo temsilcisi Kotaku’ya şunları söyledi;

“Nintendo’da, kaliteli ürünler üretmekten büyük gurur duyuyoruz ve ürünlerimiz için sürekli iyileştirmeler yapıyoruz. Bazı Joy-Con kontrolcülerinin doğru şekilde yanıt vermediğine dair gelen şikayetlerin farkındayız. Tüketicilerimizin Nintendo Switch ile eğlenmelerini istiyoruz ve tüketicilerimiz bir sorun ile karşılaştığında; “http://support.nintendo.com” adresini ziyaret etmelerini her zaman tavsiye ediyoruz, böylece yardım edebiliriz.”

Bozulan Joy-Con Nintendo’ya pahalıya patlayabilir!

Nintendo’nun bu açıklaması pek tatmin edici görünmüyor. Nintendo en azından sorunu kabul edip, Joy-Con drift sorunu ile karşılaşanların kontrolcülerini garanti kapsamında tamir edeceğini açıklaması gerekiyordu. Bakalım bu dava sürecinde neler yaşanacak?

Joy-Con sorunu

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler