Ana sayfa Cep Telefonu Windows Phone' da Kırıldı

Windows Phone’ da Kırıldı

Akıllı telefon kullananların en çok sıkıntı çektiği nokta hiç kuşkusuz ücretli uygulamalar. Hal böyle olunca başvurulan nokta ise Jailbreak işlemi. En son gelişme ile Windows Phone 8′ de artık kırılabilir hale geldi.

Her mobil işletim sisteminin karşılaştığı en büyük tehdit olan Jailbreak bu kez de Windows Phone 8 mobil işletim sistemini vurdu. Çin merkezli güvenlik firması Sinestd’ nin Windows Phone 8′ in kıralabileceğini açıklamasında sonra harekete geçen hackerlar, yavaş yavaş Windows Phone 8 işletim sistemi kullanan akıllı cihazların Jailbreak işlemini duyurmaya ve tarif etmeye başladı.

İlk olarak Nokia Lumia 920 ile işe başlayan hackerlar, bu akıllı telefonun nasıl kıralacağı ile ilgili bir de video hazırladı. Cydia benzeri bir uygulamaya benzer bir uygulama ile Lumia 920′ nin nasıl kırılacağını yayınlayan poandsoul hacker grubu, diğer cihazlar için de farklı yöntemler uygulanabileceğini belirtiyor.

 

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 3 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler