Ana Sayfa Haber Windows 8 Kullanıcı Kaybetmeye Devam Ediyor

Windows 8 Kullanıcı Kaybetmeye Devam Ediyor

Net Applications tarafından yayınlanan yeni istatistikler gösterdi ki, Linux işletim sistemi yaygınlaşırken Windows 8 kullanıcı kaybetmeye devam ediyor.

Microsoft yeni işletim sistemi Windows 8‘i geliştirmek ve tüm kullanıcılara uygun bir işletim sistemi haline getirmek için sıkı bir çalışma yürütüyor olsa da, tüm kullanıcılarını bu çalışmalarının sonuç vereceğine ikna etmeyi başaramamış gibi görünüyor. Windows 8‘te istediğini bulamayan kullanıcılar farklı işletim sistemlerine veya Windows‘un farklı versiyonlarına geçmeye devam ediyor.

Windows_8

Araştırma şirketi Net Applications tarafından yayınlanan yeni rakamlara göre Windows 8.1, Windows 7 ve Linux gibi işletim sistemlerine kullanıcı kaybetmeye devam eden Windows 8’in, Mayıs ayında 6.29 olan pazar payı Haziran ayında 5.93’e düştü. Öte yandan Linux işletim sistemi hala Windows’un gerisinde olsa da, işletim sistemleri pazarındaki payını arttırmaya devam ediyor. Teknoloji devi Microsoft son dönemdeki işletim sistemleriyle istediği başarıyı yakalayamamış olsa da, önümüzdeki yıl yayınlanacak olan Windows 9‘la bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor.

Internet Explorer Liderliğini Sürdürüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting