Ana SayfaGenelWindows 7 kullanıcıları için güzel haber

Windows 7 kullanıcıları için güzel haber

Microsoft, bir süredir ortalıkta dolaşan söylentileri doğruladı ve Windows 7 işletim sistemi için desteğini uzattı.

Windows 7 kullanıcıları için güzel haber. Windows 11’de yavaş yavaş ritim tutmaya başlayan Microsoft, Windows 7’den de hala ümidini kesmiş değil. Daha önce ücretsiz destek hizmetini 2020 yılında sonlandırdığını duyuran Amerikalı teknoloji devi, ücretli destek servisi için 3 yıl daha devam kararı almıştı. Bununla birlikte geçtiğimiz saatlerde ortaya çıkan bir detay, Microsoft’un bu kararından da vazgeçtiğini ve süreyi 2026 yılının Ocak ayına kadar uzattığını gösteriyor.

Microsoft, kötü amaçlı Office dosyalarıyla yapılan bir Windows saldırısı altında!

Microsoft tarafından yeni alınan karara göre; Windows 7 SP1 Enterprise, Windows 7 SP1 Pro, Windows Server 2008 R2, Windows Embedded Standard 7, Windows Embedded POS Ready 7 sürümlerinden birine sahip olan ve ücretli destek hizmeti alan kullanıcılar, bu hizmetten 2026 yılının ilk ayına kadar yararlanabilecekler.

Microsoft OneDrive uygulaması, Windows 7 ve 8 ile senkronizasyonu durduracak

Windows 7 kullanıcıları için güzel haber

Öte yandan bu sürenin bir kez daha uzayıp uzamayacağını ise, Windows 11’in performansı belli edecek. Öyle ki şu an genel piyasada hala Windows 11, Windows 7’nin arkasında.

Windows 7 Chrome desteği kesiliyor

Ünlü araştırma ve analiz şirketi StatCounter tarafından yapılan araştırmaya göre, Windows 7’nin pazar payı %11,54’ken Windows 11 ise hala %11’e ulaşamadı ve %10,96’da kaldı. Tabi Windows 11’in her geçen gün pazar payını az da olsa arttırdığını buna karşılık Windows 7’nin ise günden güne bu alandaki hakimiyetinin azaldığını hesaba katarsak, gelecek aylarda bu dengenin değişeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Xiaomi Android 12 güncellemelerine devam ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting