Ana Sayfa Genel Bilgisayarların sonu yavaş yavaş geliyor

Bilgisayarların sonu yavaş yavaş geliyor

Bundan kısa bir süre önce Microsoft tarafından başlatılan Windows 7’yi bitirme planı bilgisayarların sonu olabilir. Windows 7 işletim sistemini terk eden kişiler akıllı telefon gibi cihazlara yönelebiliyor. İşte Windows 7 ile ilgili önemli haberimizin detayları.

Yaklaşık olarak 10 yıllık bir geçmişi bulunan Windows 7 kısa bir süre içerisinde kullanılamaz hale gelecek. Şirket bu işletim sisteminde mevcut bütün güncellemeleri kaldırmak istiyor. Böylece kullanıcılar Windows 10 gibi platformlara yönlecek. Ancak ne yazık ki Microsoft tarafından hesap edilmeyen bir nokta bulunuyor. Kullanıcılar Windows 7’yi terk ettikten sonra akıllı telefon ve tablet gibi cihazlara yönelebilir.

Bilgisayarların sonu Windows 7 yüzünden gelebilir

Her ne kadar hayatımızın çok önemli bir parçası olsa bile bilgisayarlar bazı kişiler için pek önemli değil. Özellikle de Windows 7 kullanıcıları çok fazla profesyonel işletim sistemlerine ihtiyaç duyulmuyor.

Microsoft şirketi Windows 7 işletim sistemine sahip olan kullanıcıların çok fazla inatçı olduğunu biliyor. Bu nedenle kuruluş Windows 7 konusunda biraz daha bekledi. Ocak ayı itibarıyla bu işletim sistemi kullanılamaz hale gelecek ve Microsoft sürekli olarak Windows 10’a geçiş yapılmasını istiyor. Ancak Windows 7 kullanıcıları profesyonel işletim sistemlerine ihtiyaç duymadıkları için akıllı telefon ve tabletlerle bütün işlerini halledebilir.

Yaklaşık olarak 200 milyon civarında bilgisayar Windows 7 kullanıyor ve bu konuda çaresiz. Üstelik bu işletim sistemini kullanan bazı işletmeler de bulunuyor. Onların işletim sisteminde meydana gelebilecek problem normalden çok daha fazla olabilir. Sizce gerçekten de Windows 7 işletim sisteminin bitirilmesi bilgisayarların sonunu getirebilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Windows 7 Chrome desteği 2021 yılında bitecek!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting