Windows 10 güncellemesi ile oyun performansı düşüyor!

Windows 10 güncellemesi

Son yayınlanan Windows 10 güncellemesi ile oyun performansının düştüğü resmi olarak açıklandı. Peki, bu performans CPU’da mı yoksa GPU’da mı yaşanıyor? İşte Microsoft’un konuyla ilgili açıklaması.

Microsoft, Windows 10 için geçtiğimiz hafta KB4482887 güncellemesini yayınlamıştı. KB4482887 yapı numaralı güncelleme ile Spectre güvenlik açığını yamalarken, performanstan verilen ödün kapatılıyordu.

Retpoline olarak isimlendirilen bu yama ile Spectre açığını kapatmak için yayınlanan güncellemelerin performansa olan etkileri minimuma indirilmişti. Ancak bugün daha büyük bir sorunun yaşandığı açıklandı.

Windows 10 güncellemesi ile oyun performansı düşüyor

Windows 10 güncellemesi ile oyun performansının düştüğü resmi olarak açıklandı. KB4482887 güncelleme ile oyunlarda CPU ve mouse performansı gözle görünür seviyede düşüyor. Özellikle Destiny 2 oyuncuları bu güncellemeden oldukça şikayetçi. Ancak Microsoft bu güncellemenin olmusuzluklarını ne zaman gidereceğini henüz belirtmedi.

Windows 10 Posta ve Takvim uygulamasına koyu mod geldi!

Oyunların performansı maalesef ki sadece ekran kartına bağlı değil. Windows 10’u işletim sistemi olarak benimsediğiniz sürece güncellemeler ile performans düşüklüklüleri her zaman yaşayacaksınız. Oyunlarda FPS droplar yaşayıp saç baş yolmak istemiyorsanız konsola yönelmenizde fayda var. Konsol hem daha hesaplı hem daha iyi.

Windows 10 güncellemesi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir