WhatsApp’tan BlackBerry ve Windows Phone Kullanıcılarına Kötü Haber


Artık yeni yılın yaklaşması ile birlikte teknoloji şirketleri de daha önce açıkladıkları planlarını hayata geçirmeye başladı. Daha önce duyurduğu bir planını 2018’de hayata geçirecek bu şirketlerden biri de Facebook oldu. İnternet devi, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın BlackBerry OS ve Windows Phone desteğini sonlandırmaya hazırlanıyor.

WhatsApp 2018’de BlackBerry OS ve Windows Phone’da kullanılamayacak

BlackBerry OS, BlackBerry 10, Windows Phone 8.0 ve daha eski sürümler için resmi destek 31 Aralık 2017’de bitecek. Yani 2018’den itibaren bu işletim sistemlerinde WhatsApp kullanılamayacak. Şirket konuyla ilgili açıklamaylı geçtiğimiz temmuz ayında yapmıştı.

Aynı açıklamada BlackBerry ve Windows Phone’dan sonra resmi desteğin kesileceği cihazlar da açıklanmıştı. Nokia’nın Series 40 cihazları için resmi destek 31 Aralık 2018’de son bulurken, Android 2.3.7 ve daha eski Android versiyonları için resmi destek 1 Şubat 2020’de son bulacak.

Artık yeni yılın yaklaşması ile birlikte teknoloji şirketleri de daha önce açıkladıkları planlarını hayata geçirmeye başladı. İnternet devi, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın BlackBerry OS ve Windows Phone desteğini sonlandırmaya hazırlanıyor.

Foxconn, 2017’nin son çeyreğinde büyüme kaydetti!


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin