WhatsApp’a yeni özellikler geliyor

kız2

Eğer bir WhatsApp grubunda sohbet yöneticisiyseniz elinize daha fazla seçenek geçecek. Ve dahası…

Dünyanın en popüler sohbet uygulaması WhatsApp için bir dizi önemli yenilik yolda. Yetkililer, şu an bu özelliklerin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için son hazırlıklarını yapıyorlar ve güncellemenin yakında Android için indirilmeye sunulacağını söyleyebiliriz. Peki ama neler var önümüzde?

Öncelikle, yeni güncelleme sayesinde WhatsApp üzerinden sizi rahatsız edenleri rahatlıkla engelleyebileceksiniz. İsmin üzerine bir süre basılı tutmanız yeterli olacak. Karşınıza “Engelle” seçeneği çıkacak ve böylece bu kişilerin size mesaj atmasını ve aramalar yapmasını engelleyebileceksiniz.

WhatsApp'a yeni güncelleme geliyor

Bir diğer özellik ise, şu an uygulamanın iOS sürümünde bulunan “davetiye” linki. Böylelikle gruplarınıza arkadaşlarınızı daha kolay bir şekilde davet edebileceksiniz.

Gelmesi beklenen özelliklerden bir tanesi de “Rapor etmek için salla” özelliği. Eğer uygulamada bir sorunla karşılaşırsanız cihazınızı sallayarak geri bildirimde bulunmanız kolaylaşacak.

Son olarak bir de Admin yani yönetici yetkilendirme özelliği var. Böylece grup yöneticileri daha fazla imkana sahip olacak. Gruplardaki üyelere özel mesaj gönderebilme, grup bilgisini düzenleme gibi birçok imkan olacak.

God of War’ın kaç saat süreceği açıklandı