Ana SayfaGenelWhatsApp alternatifi Signal Facebook tarafından ablukaya alındı: Büyük savaş başlıyor

WhatsApp alternatifi Signal Facebook tarafından ablukaya alındı: Büyük savaş başlıyor

Elon Musk Tarafından önerilen ve son derece iyi tepkiler alan WhatsApp alternatifi Signal, açıklama yaptı. Uygulama, Facebook tarafından adeta ablukaya alındı.

WhatsApp alternatifi Signal, bir anda büyük bir ilgi ile karşılandı. Neredeyse herkes bu uygulamayı ya deniyor ya da günlük hayatında kullanmak istiyor. Elbette Telegram bu konuda çok daha popüler. Fakat Signal uygulamasını haber konusu yapan başka birşey oldu.

Facebook öyle bir hamle yaptı ki öfkeyi daha da artırdı. App Store uygulamasına girdiğinizde ve Signal araması yaptığınızda karşınıza Messenger reklamı çıkıyor.

Signal konuyla alakalı açıklama yaptı

Anlık mesajlaşma uygulaması Signal tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında karşımıza oldukça ilginç bir tablo çıktı. Facebook, bu uygulamayı kıskaç altına almak istiyor. Muhtemelen dünya genelinde bu kadar popüler olması şirket tarafından pek istenen bir durum değil.

WhatsApp alternatifi Signal

Facebook tarafından yapılan yeni WhatsApp düzenlemesi ile birlikte tüm verilerin şirketin sunucusuna aktarılacağı söylenebilir. Şirket bu sayede daha fazla reklam almak istiyor. Bunu duyan WhatsApp kullanıcıları alternatif uygulamalara gitti. Bunlar içerisinde Telegram ve Signal oldukça dikkat çekiciydi.

Facebook bu popülerliğe dayanamadı. Signal arama sonuçlarına kendi reklamını koydu. Bunun üzerine Signal uygulaması, “Facebook muhtemelen reklamları satın almaktan daha çok satmak konusunda rahat gözüküyor ama insanlar App Store’da ‘Signal’ araması yaptığında en iyi sonuç olmak için yapmaları gerekeni yapacaklardır. Not: Signal’de asla reklam olmayacak çünkü verileriniz bizim değil, sizin ellerinizde.” açıklaması yaptı.

Peki siz bu yaşananlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU