Ana sayfa Akıllı Saat Vodafone'dan Hindistan'a 7.2 Milyar Dolarlık Teşvik

Vodafone’dan Hindistan’a 7.2 Milyar Dolarlık Teşvik

Vodafone, dünyanın “açık ara” en popüler pazarlarından Hindistan’a, çok ciddi bir yatırımda bulundu.

Öncelikle Vodafone’un yatırım yaptığı Hindistan pazarı ve stratejik ortağı “Reliance Joe” yapısı hakkında birkaç kelamda bulunalım. 83.yılını kutlayan Hindistanlı servis sağlayıcı, 2016 yılının sadece ilk döneminde 340 milyon dolar gelir elde etti. Eh; Vodafone ortağını iyi seçmiş değil mi?

Şimdi de Hindistan pazarının büyüklüğünden bahsedelim. Çin Halk Cumhuriyetinden sonra dünyanın en büyük nüfus yoğunluğuna sahip ülkenin, 1.2 milyar vatandaşı mevcut.

Vodafone; Reliance Joe’nun 1957 doğumlu en büyük hissedarı Mukesh Ambani, ülkeye gelecekte yapacağı yatırımlarla ilgili prensip anlaşmasına vardı. Reliance Joe ve ortakları, Hindistan’ın en büyük ikinci servis sağlayıcısı konumda. Vodafone, yaptığı anlaşmalar sayesinde, Hindistan’da 200 milyondan fazla aboneye mevcut. Şirketin pazar payı ise yüzde 25 civarında…

Vodafone

İngiliz telekomünikasyon devi, kamuya ve ortağına 7.2 milyar dolar kayda değer bir yatırımda bulunacak. Böylece pek çok 3G cihaz, nihayet İngiliz şirket egemenliğinde üstün 4G iletişim mimarisi ile taçlanacak.

İngiliz servis sağlayıcı, sanki Asya’yı yeniden ayağa kaldırmak niyetinde. Şirket, kısa süre önce de Çinli Alibaba’ya milyarlarca dolarlık yatırım yapmış ve adından söz ettirmişti.

Avrupa’nın sınırındaki ülkenin guruu tüm bu pahalı yatırımlarına karşın, sadece 2015 yılı döneminde 1.5 milyar dolar net gelir, 400 milyon dolar da net kar elde etmeyi başararak dünyanın en büyükleri arasında kalmayı başardı.

İngiliz Servis Sağlayıcıdan Dehşet Verici Uyarı!

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler