Ana Sayfa Haber Vatikan’daki Papa Seçimi İnsanları Televizyonlarının Başına Kitledi

Vatikan’daki Papa Seçimi İnsanları Televizyonlarının Başına Kitledi

Medyanın Vatikan’a yoğun ilgisi, Eutelsat uydu kapasitesine alışılmışın üstünde bir talep yarattı. Şirket, haber yayınları için şu ana kadar 5 uydu üzerinden 700 saatlik kapasite rezerve edildiğini açıkladı. 

Avrupa’nın lider uydu operatörü Eutelsat Communications, Papa XVI. Benedict’in istifasıyla başlayan ve Papa I. Francis’in seçimiyle devam eden süreçte, medyanın Roma’daki yoğun ilgisini desteklemek üzere uydularından beşinde şu ana kadar 700 saatlik kapasitenin rezerve edildiğini açıkladı. Kapasite talepleri, Kardinaller Heyeti’nin görüşmelere başladığı 12 Mart tarihinde, bacadan çıkacak beyaz dumanın ve yeni Papa’nın Aziz Peter Meydanı’nda yapacağı ilk açıklamanın beklentisiyle hız kazandı.Vatican Pope

Bugüne kadar, Arqiva, The Associated Press, GlobeCast, M-Three Satcom, SIS LIVE ve Telenor tarafından Roma’dan Avrupa ve Kuzey Amerika’nın dört bir yanındaki stüdyolara canlı ve kaydedilmiş içerik iletmek amacıyla Eutelsat Ku-band uyduları üzerinde kapasite rezerve edildi. Eutelsat’ın KA-SAT Ka-band uydusu üzerinden faaliyet gösteren NewsSpotter hizmeti de gerek İtalyan gerekse uluslararası yayıncılar tarafından haber toplama faaliyetlerini desteklemek üzere kullanılıyor. Yerel IP bağlanabilirliği sunan NewsSpotter, dünyanın her yerinde ilgiyle izlenen bu geniş çaplı olayda modern canlı haber yayını operasyonlarının iş akışlarına kusursuz şekilde entegre edildi.

Eutelsat’ın Rezervasyon Merkezi, uydu kapasitesinin haber, spor ve kültürel etkinliklerin yerinden takip edilebilmesi için asgari 15 dakikadan birkaç güne kadar çıkan süreler için haber ajansları, yayın kuruluşları ve hizmet sağlayıcılara tahsis edilmesini koordine ediyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting