Uygun fiyatlı Realme V5 çıkış tarihi belli oldu

Realme V5 5G özellikleri

Realme orta seviyedeki modellerine bir yenisini daha ekliyor. İşte Realme V5 özellikleri ve çıkış tarihi.

Çin’in en dinamik akıllı telefon üreticilerinden biri olan Realme model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Realme özellikle uygun fiyattaki model sayısını arttırarak Xiaomi ve Redmi gibi isimlerle rekabet etmek istiyor.

Çinli şirketin bu bağlamda satışa sunmayı planladığı modellerden birisi de V5. Peki Realme’nin yeni orta segment modeli bizlere ne gibi özellikler sunacak? İşte bu sorunun yanıtı.

realme v5

Realme V5 fiyatı belli oldu

Realme’nin yeni cihazı gücünü MediaTek tarafından üretilen Dimensity 720 yonga setinden alıyor. 6GB ve 8GB’lık iki farklı RAM opsiyonuyla gelen telefonda 128GB’lık dahili depolama alanı bulunuyor. FullHD+ çözünürlüğünde 6.5 inçlik bir ekran bulunan V5 modelinde 4’lü ana kamera modülüne tek bir selfie kamerası eşlik ediyor.

Arka yüzdeki 4’lü ana kamera modülüne 48MP’lik ana kamera öncülük ediyor. Cihazın ön kamerası ise henüz netleşmiş değil. Realme V5 fiyatı ise yaklaşık olarak 135 dolar olacak. Çinli üretici yeni modelini 3 Ağustos’ta tanıtacak.

Realme’nin V5 modelini hangi pazarlarda satışa sunacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Lakin bu telefon Avrupa pazarına gelirse, çok büyük ihtimalle Türkiye’de de satışa çıkacaktır. V5 uygun fiyatından ötürü ülkemizde de cazip bir seçenek olarak sunulabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

TikTok yüzünden küçük yaştaki çocuk gözünü kaybetti! İşte detaylar!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir