Uncharted serisi sona mı erdi?

uncharted 1

İlk defa PlayStation 3’te karşımıza çıkan ve sonrasında PlayStation 4’te destansı bir final yapan Uncharted serisi yolun sonuna mı geldi? İşte konu hakkındaki detaylar.

PlayStation’un en köklü oyun serilerinden biri olan Uncharted’ın son oyunu 10 Mayıs’ta oyun severlerin beğenisine sunulmuştu. PlayStation 3 ile başlayan Nathan Drake’in hikayesi, PlayStation 4’te destansı bir hikayeyle son bulmuştu. Peki bu oyun gerçekten Uncharted serisinin sonu olabilir mi?

Bilindiği üzere serinin yapımcısı olan Naughty Dog, şu aralar The Lost Legacy üzerinde çalışıyor. Seri ile özdeşleşmiş olan Nathan Drake’in yer almadığı oyunda Chloe Frazer ve Nadine Ross’un başından geçen olaylara tanıklık edeceğiz. Zaten bu iki karakter de serinin önceki oyunların boy göstermişlerdi. Dolayısıyla oyunun hikayesinin öyle ya da böyle diğer Uncharted oyunlarına atıfta bulunacağı tahmin ediliyor.

Peki artık Nathan Drake’i bir daha göremeyecek miyiz? Bu konu hakkında konuşan Noughty Dog’un önemli isimlerinden Shaun Escayg önemli ip uçları verdi. Escayg, Uncharted dünyasının bir şekilde devam edeceğini belirtti. Aynı zamanda The Lost Legacy’nin senaryosunu da yazan Escayg, ilk başta Sullivan ve Cutter üzerine bir senaryo düşündüklerini fakat sonrasında Chloe ve Nadine’de karar kıldıklarını belirtti.

Yani bir sonraki Uncharted oyunu da serideki farklı bir karaktere odaklanabilir. Fakat Nathan Drake’i yakın bir gelecekte tekrardan serinin yeni oyununda görmemiz pek de olası görünmüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir