Uncharted serisi satış rakamlarıyla göz dolduruyor

uncharted

PlayStation ile özdeşleşen birkaç oyun saymak istesek, hiç şüphesiz Uncharted serisi de bu yapımlar arasında yer alacaktır. PlayStation 3’te oyuncularla buluşan seri, son olarak Uncharted 4 Bir Hırsızın Sonu ile konsollarımıza konuk olmuştu. Ülkemizde de Türkçe dublaj ve Türkçe metin desteği ile satışa sunulan bu yapım, son derece başarılı satış rakamlarına ulaşmış ve hatta Sony Türkiye’nin açıklamalarına göre, Türkiye’de en çok satan PlayStation oyunu olmuştu. Peki bu seri toplamda ne kadarlık satış rakamına ulaşmıştır? İşte bu sorunun cevabı en yetkili ağızlardan geldi.

Uncharted serisi 41.7 milyon kopya sattı

İlk Uncharted oyunu tam 10 sene önce, yani 2007 yılında satışa sunulmuştu. 10 senelik zaman diliminde The Lost Legacy’i de sayarsak 6 Uncharted oyunu yayınlandı. Uncharted Drake’s Fortune, Uncharted 2 Among Thieves, Uncharted 3 Drake’s Deception, Uncharted 4 A Thief’s End, Uncharted Golden Abyss (PSVita) ve Uncharted The Lost Legacy.

Şimdiye kadar PlayStation 3, PlayStation 4 ve PS Vita’da boy gösteren Uncharted serisi toplamda 41.7 milyon kopya satmayı başarmış. Elbette bu satış rakamlarına sonradan PS4 için çıkan remastered sürümleri de dahil.

Gerçekten tek bir platforma özel olarak yayınlanan bir serisinin bu denli başarılı satış grafiğine sahip olması şaşırtıcı. Muhtemelen Microsoft’un Xbox’a özel olup da bu kadar büyük satış başarısı gösteren bir oyunu yoktur.

The Last of Us Part 2 ne zaman çıkacak?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir