Ana SayfaAppleUcuz iPhone Söylentilerine Jobs Ne Derdi?

Ucuz iPhone Söylentilerine Jobs Ne Derdi?

Geçtiğimiz gün Wall Street Journal gazetesinin yaptığı “Apple Ucuz iPhone Çıkartacak” haberini birçoğunuz duymuştur. Peki, bu haber sizce ne kadar doğru?

Wall Street Journal’ın haberine göre firma uygun fiyatlı bir cihaz hazırlığında ve bu yeni model diğer modellere göre malzeme kalitesi açısından daha düşük seviye de olacak. Ayrıca haberin içeriğinde Apple’ın bu yeni iPhone’u son bahar aylarında piyasaya süreceği de söyleniyor. Haberin kaynağı konusunda ise bir açıklama yapılmış değil.steve-jobs-iphoneBu haberi duyduğumda aklıma Steve Jobs’un bir lafı geldi. Değer ne kadar ucuz olabilir. Bundan yıllar önce Apple’ın bir Mac bilgisayar tanıtımda bir gazeteci Steve Jobs’a “Ucuz bir model çıkartmayı düşünüyor musunuz” diye sormuştu. Jobs’ta ona soru ile karşılık verdi “Değer ne kadar ucuz olabilir”. Sonra yine aynı gazeteciye, “ucuz nedir” diye sordu. Gazeteciden çıt yok. Ardından net bir sesle kimse elinde tuttuğu ürünün ucuz olduğunu hissetmek istemez, biz ucuz olmayacağız dedi. Bu durum Jobs’un ucuz iPhone konusundaki düşüncelerini de yansıtıyordur sanıyorum.

Ve muhtemelen tüm bu ucuz iPhone dedikoduları bir gün gerçek olmayacak. Apple hali hazırda iPhone 4, iPhone 4S ve iPHone 5 modellerini satarak çeşitlilik oluşturuyor. Bu modellerin altına yeni bir model geleceğini düşünmüyorum.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting