Ubisoft’un Satışları Yüzde 65 Arttı


2014’ün en merak edilen oyunları arasında yer alan Watch Dogs’un gördüğü yoğun ilgi, Ubisoft’un satışlarını geçtiğimiz yıla oranla %65 arttırmasını sağladı.

Geri bıraktığımız çeyreğin mali sonuçlarını yatırımcılarıyla paylaşan Fransız oyun firması Ubisoft, oyun satışlarındaki inanılmaz artışla yatırımcılarının ve ortaklarının yüzünü güldürmeyi başardı. 2014 yılı ikinci mali çeyreğinde analistlerin beklentilerini aşmayı başaran firma, 2014 yılının ilk yarısında da inanılmaz bir başarıya imza attı. Ubisoft tarafından yapılan açıklamaya göre firmanın 2014 yılı ilk yarısındaki oyun satışları, 2013 yılının ilk yarısına oranla yüzde 65 artış gösterdi.

Ubisoft_oyunları

2014’ün ilk yarısında birçok ilgi çekici oyunu piyasaya süren Ubisoft‘un bu başarısında Mayıs ayında piyasaya sürülen Watch Dogs önemli bir rol oynadı. Oyunseverlere vadettiği eğlenceli açık dünyasıyla yılın en merak edilen oyunları arasında yer alan Watch Dogs, satışa sunulduğu ilk hafta 4 milyon kopya satarak tüm zamanların en başarılı ilk oyunu olmayı başardı. Watch Dogs bu ünvanı kısa süre sonra Destiny’e kadar kaptırmış olsa da, bugüne kadar 9 milyondan fazla kopya satarak önemli bir başarıya imza attı.

Önümüzdeki dönemde Assassin’s Creed Unity, Far Cry 4, The Crew ve Assassin’s Creed Rogue gibi merakla beklenen oyunları satışa sunulacak olan firmanın bu başarısını 2014 yılının ikinci yarısına da taşıması bekleniyor.

Microsoft İşçi Çıkarmalarına Devam Ediyor


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git