Ana SayfaHaberTwitter’da Hashtag ile Alışveriş Yapın

Twitter’da Hashtag ile Alışveriş Yapın

Twitter , American Express ile yaptığı işbirliğini bir adım ileriye taşıdı. Facebook, Foursquare ve Twitter entegrasyonları ile müşterilerine özel fırsatlar ve ödeme imkanları sağlayan American Express, mikro blog sitesindeki hashtagler aracılığıyla ürün satın alabilme özelliğini müşterilerine sundu.

Özel tekliflerin yer aldığı hashtagler için geçerli olan hizmet, Amex kart sahiplerinin kredi kartlarıyla Xbox’tan Amazon hediye kartların kadar birçok farklı ürünü indirimlerle Twitter üzerinden satın alabilmesini sağlıyor. Amex kullanıcıları hizmetin resmi sayfasından kartlarını Twitter ile senkronize ederek bu yeni özellikten yararlanmaya başlayabiliyorlar.twitter american express

Kullanıcıların sisteme dahil olabilmesi ise kolay sayılır. Kullanıcılar Amex Sync sayfasından Twitter’a giriş yaparak kartlarını sisteme tanıttıktan sonra özel tekliflerin yer aldığı hashtaglere yanıt göndererek @AmexSync hesabından onay gelmesini bekliyor. Onayın gelmesinin ardından ise 15 dakika içinde onay hashtagine yanıt gönderen kullanıcıların siparişi fatura adresine postalanıyor.

Geçtiğimiz yılın Mart ayında hizmete giren Amex Sync hizmeti, bugüne kadar kart sahiplerine markaların sosyal ağlarda sunduğu özel fırsatlardan yararlanma ayrıcalığı veriyordu. Şirket hashtag üzerinden alışveriş yapılabilmesinin önünü açarak Twitter’ın ticari potansiyeli hakkında da bir mesaj vermiş oldu.

Diğer yandan Twitter’ın ticari potansiyelinden faydalan ilk şirket American Express değil. Chirpfy adlı bir girişimin geçtiğimiz yıldan bu yana PayPal aracılığıyla kullanıcılarının Twitter üzerinden ürün satın alabildiği bir hizmeti bulunuyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting