Ana SayfaGenelTwitter'a Yaş Sınırı Geliyor

Twitter’a Yaş Sınırı Geliyor

Popüler mikro blog Twitter sosyal ağdaki alkol markaları için yeni bir yaş inceleme sürecini başlattı. Geçtiğimiz yıl başlattığı yaş doğrulama sürecini bir adım daha ileri götürdü. Bundan sonra alkol markalarını takip etmek isteyen kullanıcıların önce yaş gerekliliğini karşılaması istenecek.twitter

Twitter’da Alkol ve benzeri ürünlerin markalarını  takip etmek isterseniz, sizi yaş doğrulama sayfasına yönlendiren bir direkt mesaj alıyorsunuz. Yaşınızı belirtmek için yirmi dört saatiniz var ve yaş gereklilikleri karşılanmadığı takdirde markayı takip etmenize izin verilmiyor.Aslında bu yeni sistem Buddy Media işbirliği ile Temmuz 2012’de başlattığı yaş doğrulama sürecinin geliştirilmiş versiyonu. Twitter’ın web sayfası dışında iOS ve Android cihazlar da sistemi destekliyor.

Örneğin herhangi bir alkol markasını takibe aldığınızda söz konusu alkol markasının Twitter hesabı size özel mesaj yani DM gönderiyor. Bu özel mesajda ise kullanıcının yaş bilgisinin doğrulanması isteniyor. Bu doğrulama  için 24 saatiniz var ve doğrulama yapılmazsa söz konusu hesap sizi takipçi listesinden çıkarıyor ve hesabı artık takip edemiyorsunuz. Bunun dışında eğer söz konusu şirketin yaş kriterinin altındaysanız otomatik olarak takip listesinden düşüyorsunuz.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting