Ana SayfaGenelTwitter değiştirilen tweetlerin eski versiyonlarını gösterecek

Twitter değiştirilen tweetlerin eski versiyonlarını gösterecek

Twitter, atılan tweetlerin sonradan değiştirilmesine izin verecek ama değiştirilen tweetin eski versiyonlarını da gösterecek.

Elon Musk sunduğu teklifle Twitter’a bir anda teknoloji dünyasının bir numaralı gündem maddesi yapmadan önce, Twitter farklı bir konuyla gündeme gelmişti. Çünkü şirket kısa süre önce, tweetlerin daha sonradan değiştirilmesine olanak sağlayacak bir düzenleme özelliği üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Yazılımcı Jane Manchun Wong tarafından paylaşılan yeni bilgiler, bu düzenleme özelliğinin nasıl çalışacağı hakkında önemli detayları ortaya çıkardı.

Twitter, bildirimleri geliştirmek için bir şirket satın aldı

Çeşitli uygulamaları irdeleyerek uygulamaların arka planında gerçekleşenler ve test edilen yeni özellikler hakkında bilgileri açığa çıkaran Jane Manchun Wong, tweet düzenleme özelliğini de kurcaladı ve bu yeni özelliğin nasıl çalışacağı hakkında bulduklarını paylaştı. Wong’a göre bir tweet düzenlendiğinde, orijinal tweet tamamen ortadan kalkıp sadece yeni versiyonu görünür olmayacak. Bunun yerine düzenlenen bir tweetin yanında o tweetin daha önceki versiyonları, orijinal hali de listelenecek.

Wong’un bu paylaşımının ardından Alessandro Paluzzi gibi başka yazılımcılar da henüz genel kitleye sunulmayan bu özelliği çıkışından önce aktive edip denemeyi başardı. Paluzzi tarafından paylaşılan bilgiler de sonradan değiştirilen tweetlerin önceki halleriyle birlikte listeleneceğini gösteriyor.

Elbette Elon Musk’ın şirketi satın alma girişimi başarılı olursa başta tweet düzenleme özelliği olmak üzere pek çok konuda şirketin yol haritası değişikliğe uğrayabilir.

Elon Musk Twitter’ı Satın Almak İçin 43.4 Milyar Dolarlık Teklif Yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting