Ana SayfaGenelTürkiye'nin internet kullanım oranı bakın nasıl değişti?

Türkiye’nin internet kullanım oranı bakın nasıl değişti?

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’nin internet kullanımı da ciddi oranda değişti. Son TÜİK verileri aslında internet kullanımının sanıldığı kadar az olmadığını gösteriyor. İşte haberimizin detayları.

Bilgisayar, tablet ve cep telefonu derken neredeyse her yerden internete bağlanma imkanı ortaya çıktı. SpaceX gibi büyük şirketler de internet konusunda her geçen gün daha fazla çalışma yürütüyor. Tüm bu faktörler, Türkiye gibi ülkelerde internete bağlanma oranını ciddi ölçüde arttırdı.

Türkiye’nin internet kullanım oranı ilginç detaylar sundu

TÜİK tarafından yapılan araştırmada, erkeklerin %82.8’i, kadınlarınsa %68.9’unun internet kullandığı ortaya çıktı. Türkiye’de yaşayanların ise %75’i internet kullanıyor.

Avea hizli internet

Hanelerdeki internet kullanımı da TÜİK tarafından açıklanan ilginç oranlardan bir tanesi oldu. Geçen yıl hanelerin internete erişim oranını %83.8 olarak açıklayan yetkililer, bu yıl bu sayının %88.3’e yükseldiğini söyledi. Hanelerin %49.1’i sabit genişbant internet kullanırken, %86.9’ysa mobil genişbant bağlantıyla internete bağlanıyor.

Yapılan araştırmalar çok ilginç bir detayı da gözler önüne serdi. Normal şartlarda hepimiz kadınların daha fazla internetten alışveriş yaptığını zannederiz. Erkeklerin %38.3’ü ve kadınlarınsa %29.9’u internet üzerinden alışveriş yapıyor. Peki sizce de internet kullanımı ilerleyen dönemlerde artacak mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İnternet bağlantısı bu yöntemle hız kazanacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting