Ana SayfaHaberTurkcell Kota İddialarını Yalanladı

Turkcell Kota İddialarını Yalanladı

Turkcell cumartesi günü ortaya çıkan belgeleri ve kota iddialarını kesin bir dille yalandı. 1 Mayıs itibariyle devreye giren yeni AKK düzenlemesine kısa bir süre kala Kablonet ve Turkcell hakkında bazı iddialar ortaya atılmıştı. İddilara ve diğer detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

1 Mayıs itibariyle devreye giren AKK düzenlemesi kapsamında, gece 2 ile sabah 8 arasında kullanılan internet trafiği AKK’dan sayılmayacak ve o saatlerdeki hız paketin standart hızı olacaktı. Ek olarak, AKK sonrası hız düşümünde de kademeli bir sistem getirilmişti. Bu uygulama dün (1 Mayıs 2017) itibariyle tüm operatörler tarafından uygulanmaya başladı.

Cumartesi günüyse Turksat Kablonet ve Turkcell Süperonline’ın AKK uygulamasını tamamen kaldırıp oldukça sert ve yüksek fiyatlı kota uygulamasını devreye alacağı iddia edilmiş ve çeşitli kurum içi belgeler ortaya çıkmıştı. Konuyu detaylıca ele aldığımız haberimize ve ilgili belgelere burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Turkcell’den dün akşam saatlerinde konuya yalanlama geldi.

Turkcell Basın Açıklaması

Turkcell tarafından basın mensuplarına gönderilen açıklamaya göre belge tamamen sahte. Yapılan açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kamuoyuna duyurulur
Adil Kullanım Koşulları (AKK) aşımında ekstra ücretlendirme yapılacağına dair internette ve sosyal medyada yayılan asılsız haberlerin artması sebebiyle Turkcell olarak kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı duyuyoruz.
Bilindiği üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere AKK’ya tabi olan tüm internet (Fiber ve xDSL) paketlerinde değişikliğe gidilmesine karar vermiştir. BTK’nın bu kararında, AKK geçildikten sonra dahi internet kullanıcılarının minimum veri indirme hızlarının, bulundukları *tarifeye/pakete göre kademeli olarak belirleneceği ifade edilmiştir.
Turkcell olarak sunduğumuz paketlerimizde, sosyal medya ve internetteki haberlerde yer aldığı gibi BTK’nın yeni mevzuatına göre belirlenen hız kademeleri geçildikten sonra tüketilen her 1 GB için ekstra ücret talep edilmesi şeklinde bir karar ya da uygulama bulunmamaktadır.
Ayrıca hem Fiber hem xDSL’de 02.00-08.00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımları AKK’ya dahil edilmeyecek ve söz konusu zaman dilimlerinde AKK’nın aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın AKK kullanımları sonrası hız kısıtları uygulanmayacaktır.

Tüm İşlemler BTK Kararıyla Sınırlıdır”

AKK hakkında yapılan tüm işlemler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararlarıyla sınırlıdır. Operatörlerin bu konu hakkında herhangi bir tasarruf yetkisi bulunmadığı gibi özellikle Turkcell’in müşteri memnuniyet prensipleri gereğince mevcut müşterilerimizin kontratlarında yer alan şartları kötüleştirecek bir davranışta bulunmamız söz konusu olamaz.
Mevcut fiber tarifelerimiz ise aynen geçerliliğini korumaktadır. Kotasız (limitsiz) internet kullanmak isteyen müşterilerimizin interneti Turkcell fiber kalitesinde deneyimleyebilmesi için 1 Mayıs itibarıyla mevcut tarifelerimize ek olarak fiber Platin paketleri kullanıma sunduk. 25 mbps’lik giriş paketimizi daha rahat satın alınabilir kılmak için de 89 TL olarak fiyatlandırdık.
Özellikle belirtmek isteriz ki kamuoyunda oluşan yanlış algının aksine AKK noktası geçildikten sonra yapılan veri tüketimleri için faturaya ek bir ödeme yansıtılmamaktadır.
Müşterilerimizin Turkcell kampanyaları hakkında sadece Turkcell tarafından yapılan açıklamalara itibar etmelerini; mevcut, satışta olan tarife ve kampanyalarımızı web sitemiz www.turkcell.com.tr’den takip etmelerini önemle rica ederiz.
Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklamamız bilgilerinize sunulmuştur.

Saygılarımızla,
Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.
*AKK geçildikten sonra gerçekleşecek olan kademelendirmeleri aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.
​ Seçilen Tarife/Paket
Hızı Alt Sınırı – Üst Sınırı                   AKK Sonrası
İndirme Hızı
4 Mbps – 8 Mbps (8 Mbps dahil)​ ​3 Mbps
​8 Mbps üzeri – 16 Mbps (16 Mbps dahil) 5 Mbps​
16 Mbps üzeri – 24 Mbps (24 Mbps dahil)​ 8 Mbps​
24 Mbps üzeri – 50 Mbps (50 Mbps dahil)​ 16 Mbps​
50 Mbps üzeri – 100 Mbps (100 Mbps dahil)​ 24 Mbps​
100 Mbps üzeri – 500 Mbps (500 Mbps dahil)​ 32 Mbps​
​500 Mbps üzeri – 1000 Mbps (1000 Mbps dahil) 64 Mbps​

 

OnePlus 5 fiyatı ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting