Ana sayfa Dosya Konusu TTec'ten her keseye uygun taşınabilir şarj istasyonları (powerbank)

TTec’ten her keseye uygun taşınabilir şarj istasyonları (powerbank)

Bugün, “Akıllı telefonunuzda keşke daha iyi olsaydı dediğiniz özellik nedir?” diye sorulsa, sanırız büyük bir kesim, “Pil performansı” olarak cevaplar. Günümüzde pek çok telefon, tek şarj ile bir günü rahatlıkla çıkarabiliyor. İkinci günü çıkarabilen telefonlar da var, ama aslında daha fazlasını istiyoruz. Aslında, telefonumuzu korkmadan, “Eyvah, şarjı biter mi?” diye kaygılanmadan kullanmak istiyoruz desek yeridir. Powerbank…

TTec’ten her keseye uygun taşınabilir piller (powerbank)

Kendimden örnek vermem gerekirse, kısa aralıklarla konserlere gitmeyi seven biriyim ve bu tip etkinliklerde FHD çözünürlükte birkaç video ve bolca fotoğraf çekerim. Her ne kadar “Konserde video mu çekilir?” diye tepki gösterenler olsa da, o çektiğim videoları defalarca kez izleyerek konseri tekrar tekrar yaşamak isteyen biriyim ve bu sebeple de “pil” unsuru benim için önemli.

Peki ne yapmalı?

Haliyle powerbank’lere ya da diğer adıyla taşınabilir pillere başvurmalıyız. Gerçekten de “taşınabilir” olmaları çok önemli. Tasarımdan ağırlığa kadar pek çok irili ufaklı detay dikkat edilmeli. Eğer mini bir cüzdan boyutlarında powerbank’iniz varsa (ya da almayı düşünüyorsanız), bunu pantolonunuzun arka cebinde de rahatlıkla taşıyabilirsiniz mesela. Eğer kapasite olarak daha yüksek bir pil tercih ettiyseniz, daha ağır ve kalın olması muhtemeldir, ki bu gibi durumlarda da ceket iç cebiniz ya da ufak çantanızda taşımanız daha sağlıklı olacaktır.

Tabii bu ürünleri alırken yalnızca tasarım ve kapasitelerine değil, başka neler sunduklarına da bakmak önemli. Mesela, hızlı şarj desteği var mı? Yalnızca Android’i mi destekliyor? Üzerinde mini bir fener de var mı ve en önemlisi de bu ürünler güvenli mi?

Bu yazımızda size TTec’in ReCharger serisine mensup üç powerbank’inden söz edeceğiz

İlk ürünümüz, TTec ReCharger 5000mAh powerbank

İlk ürünümüz, TTec ReCharger 5000mAh powerbank

Mini bir cüzdan boyutlarında olan bu cihaz, yanlardan kıvrımlı olarak tasarlanmış. Ön yüzeyi parlak plastik, yanları ve arkası ise mat. Üzerinde bir adet güç tuşu, bir adet microUSB ve bir adet de USB girişi var. Ayrıca şarj seviyesini kontrol etmeniz için dört adet minik LED de bulunmakta. Kutudan ufak bir microUSB kablosu çıktığını da belirtelim. Ürün, yaklaşık 5 saatte tamamen şarj olabiliyor. Eğer 2500mAh pili olan bir telefonunuz varsa, bu ürünle telefonunuzu 2 kez yüzde yüz olarak şarj edebilirsiniz. Boyutları itibarıyla bu cihazı ön ve arka cebinizde de rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

TTec Powerslim 5000 mAh taşınabilir pil, 50 TL fiyata alınabiliyor.

İkinci ürünümüz ise TTec ReCharger 10000mAh powerbank

İkinci ürünümüz ise TTec ReCharger 10000mAh powerbank

Tasarım çizgisi itibarıyla ilk üründen farklı değil. Tabii ona kıyasla daha kalın ve ağır. 10000mAh pil demek, örneğin 4000mAh pile sahip telefonunuzu 2 buçuk kez şarj edebileceğiniz anlamını taşıyor. İlk ürüne kıyasla bir diğer önemli bir farkı ise, bu üründe bir microUSB’nin yanında iki tane de USB çıkışı bulunuyor. Böylece aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilirsiniz. Yalnız, ürünün kutusundan bir tane microUSB kablosu çıktığını da belirtelim. Bir diğer fark ise, 10000mAh bu pilin 2.1A hızlı şarj desteği sunması. Böylece ürünü yaklaşık 7 saatte tamamen şarj edebiliyorsunuz.

Ttec ReCharger 10.000mAh taşınabilir pil, 100 TL fiyata alınabiliyor.

Ve üçüncü ürünümüz, TTec ReCharger 20000mAh powerbank

TTec'ten her keseye uygun taşınabilir piller (powerbank)

Evet, gerçekten de büyük ve ağır bir ürün, ama tam 20000mAh! Eğer kamp yapmaya ya da bir doğa gezisine gidecekseniz, bir festival ya da farklı bir gezi programınız varsa, çantanızda böyle bir ürün kesinlikle olmalı. Bu ürünle telefonunuzu ya da tabletinizi günlerce şarj edebilirsiniz. 2.1A hızlı şarj desteği ve 2 tane de USB çıkışı bulunuyor. Aynı anda iki cihazı şarj etmek için farklı bir microUSB kabloya daha ihtiyacınız var. Ürün, yaklaşık 17 saatte tamamen şarj oluyor ve sonrasında günlerce elektriksiz bir ortamda kalsanız da sorun değil.

TTec ReCharger 20000mAh powerbank, 190 TL fiyata bulunabiliyor.

Üç ürünün de tasarım çizgisi birbirine benzer. Üçünün de gerekli güvenlik standartları doğrultusunda üretildiği ve uzun ömürlü kullanım sundukları belirtiliyor. Tabii ki üç ürünle de yalnızca Android değil, iOS işletim sistemli cihazları şarj edebilirsiniz. Lakin bu gibi durumlarda, bu cihazların kutularından çıkan microUSB kablolar işinize yaramayacaktır. Öte yandan, çoğu powerbank’te led fenerler de yer alıyor. Bu ürünlerde ise göremedik.

TP-Link AC1200 Mesh Wi-Fi menzil genişletici RE300

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler