Ana sayfa Genel Toyota yapay zekalı ev robotları eğitiyor

Toyota yapay zekalı ev robotları eğitiyor

Robot dünyasında beklenen o büyük devrim gerçek mi oluyor? Toyota yapay zekalı ev robotlarını eğitmeye başladığını duyurdu.

Toyota yapay zekayı adım adım eğitiyor

Teknoloji devi şirket geliştireceği robotların evde gerekli hizmetleri yapabilmeleri için yapay zekayı videolarla ve farklı algoritmalarla eğitiyor. Böylece özellikle Japonya’da büyük bir ihtiyaç haline gelen ev işi yapan robotlar üretmek mümkün olacak.

Toyota Research Institute tarafından geliştirilen yapay zeka eğitim platformunda uzmanlar VR teknolojilerini kullanarak yapay zekaya her evdeki engelleri ve tehlikeleri öğretmeye çalışıyorlar.

Eğitmen mühendisler VR platformları içinde milyonlarca farklı senaryoda, yapay zekaya bir bardağı nasıl tutması, bir sepeti nasıl kavraması, elektrikli süpürgeyi nasıl kullanması gerektiğini öğretiyor.

Yapay zekanın bir evde ne yapaması gerektiğini öğrenmesinin ardından devreye Boston Dynamics gibi robot üreticisi şirketler girecek. Seri, çevik, hızlı, pratik robotların üretilmesiyle evlerde hizmet edecek robotların piyasaya çıkması mümkün olacak.

Peki bu durumda dünya toplumlarında çok yaygın olan “elden ayaktan düşüp yaşlandığımızda bize bakar,” endişesiyle çocuk sahibi olma alışkanlığı sona erer mi? Bu sorunun cevabını da zaman verecek.

Toyota’nın bu eğitim süreci hakkında yayınladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

YouTube arama geçmişi otomatik olarak silinecek

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler