Ana SayfaCep TelefonuTesla cep telefonu üretimine başlayabilir: İlk görüntü geldi bile

Tesla cep telefonu üretimine başlayabilir: İlk görüntü geldi bile

Tesla cep telefonu üretimine kısa bir süre içerisinde başlayabilir. 2018 yılında ortaya atılan söylentiler gerçek olacak gibi görünüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Bugünlerde çok fazla dile getirilen Tesla cep telefonu modeli gerçek olmak üzere. Şirketlerin kendi alanları dışında hizmet verdiği biliniyor. Mesela Apple normal şartlarda yazılım ve donanım geliştiriyor. Şirket elektrikli otomobil işine girerek başka bir alanda daha şansını denemek istiyor.

Tesla ise bunun tam tersini yapacak gibi görünüyor. Firma normal şartlarda elektrikli otomobil üretmesi ile biliniyor. Fakat ortaya çıkan son detaylara göre akıllı telefon üretimine başlayacak. Hatta bu cihazın ilk fotoğrafları geldi bile. Henüz net olarak kesin bir tasarım olup olmadığı bilinmiyor.

Tesla cep telefonu için kolları sıvayabilir

Tesla tarafından üretilmesi planlanan bu akıllı telefon dış tasarım açısından oldukça hoş görünüyor. Cihazın üç farklı kamerasının olması dikkat çeken ilk detaylar arasında yer alıyor. Bu akıllı telefonun isminin Model Phone olma ihtimali son derece yüksek.

Tesla cep telefonu üretimine

Cihazın öncelikle 108 MP boyutunda bir ana kameraya sahip olması bekleniyor. Ayrıca 4K çözünürlük yine bir diğer önemli detay olarak karşımıza çıkıyor. İşlemci bakımından da üst segmentte yer aldığını söyleyebiliriz. Snapdragon 898 işlemcisi burada bizleri selamlayacak. Ayrıca Tesla cep telefonu 2 TB depolama alanına sahip olacak.

Elon Musk, Tesla hisselerini satmak için anket düzenledi

Cihazın böylesine yüksek özelliklere sahip olması onun biraz yüksek bir fiyatla satılacağını gösteriyor. Elbette bu tasarım ve diğer detaylar kesin değil. Ancak şimdilik ortaya bu iddialar atıldı. Peki sizce Tesla böyle bir işe girişmeli mi? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting