Ana Sayfa Genel Tesla Bitcoin kazancı otomobil satış kazancını geçti

Tesla Bitcoin kazancı otomobil satış kazancını geçti

Dünyanın en büyük otomotiv şirketleri arasında yer alan Tesla, Bitcoin kazancı ile gündeme oturdu. Ancak işin çok daha tuhaf bir boyutu var.

Elektrikli araçlar denilince akıllara hiç şüphesiz ilk olarak gelen Tesla, Bitcoin kazancı sayesinde rekor üstüne rekor kırmış oldu. Ancak işin ilginç tarafı bu rekorunu otomobil üzerinden elde etmemesiydi. Normal şartlarda herhangi bir otomotiv şirketinden beklentiniz otomobil satışları ile gelir elde etmesi olur.

Söz konusu Tesla olunca işler değişebiliyor. Firma 31 Ocak tarihinde yüklü miktarda Bitcoin almıştı. Bu satın alımdan hemen sonra şirketin Bitcoin kazancı oluşmaya başladı. Bugüne kadar elde ettiği en yüksek gelir muhtemelen buydu.

Tesla kripto paralara yatırım yapıyor

Hatırlayacağınız üzere Tesla yaklaşık olarak 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı yapmıştı. Böylesine devasa bir rakam bu kripto para biriminin hızlı bir şekilde yükselmesini sağladı. Tesla yatırım yapmadan önce 40 bin dolar seviyelerinde gidip geliyordu.

Tesla Bitcoin kazancı
Yatırımın hemen ardından bu kripto para birimi 53 bin dolar seviyelerine kadar çıktı. Böylece Tesla yatırımı ile birlikte Bitcoin 1 trilyon dolar piyasa değerini geride bırakmış oldu. Elektrikli otomobil devi, Bitcoin yükselişinde gerekli payı aldı. Firmanın 930 milyon dolar kazancı var.

Tesla açıkladı Bitcoin rekor kırdı!

Tesla geçtiğimiz 2020 yılında otomobil satışları üzerinden 721 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. Son derece sağlam bir rakam olan bu gelir ne yazık ki Bitcoin kazancı yanında sönük kaldı. Şirket kripto para üzerinden yüzde 60 seviyelerinde kazanç sağladı. Peki siz bu tuhaf durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting