TEAM PEUGEOT TOTALENERGIES’İN 2024 SEZONU İÇİN YENİ EKİP VE PİLOTLARI AÇIKLANDI!

Team Peugeot

Team Peugeot TotalEnergies, 2024 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda (WEC) yarışacak yeni ekip ve pilotlarını açıkladı. Yeni sezonda 93 numaralı PEUGEOT 9X8’de Mikkel Jensen, Nico Müller ve Jean-Eric Vergne bir araya gelecek. 94 numaralı araçta ise Paul Di Resta, Loïc Duval ve Stoffel Vandoorne, pilotluk yapacak.

2024 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın (WEC) açılış turu Katar’da yapılacak. Açılış yarışı ise 24-25 Şubat 2024’te gerçekleşecek.

Team Peugeot

 Team Peugeot TotalEnergies, 2024 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda (WEC) yarışacak ekip ve pilotlarını açıkladı. 2024 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC), 24-25 Şubat’ta Katar’daki resmi açılış töreniyle başlayacak. Bu kapsamda Team Peugeot TotalEnergies, sayılı günler kalan yeni sezon için son hazırlıklara başladı. Takım yeni sezonda da gelişmeye devam etmekte kararlı. Ekip, geçen yıl Stoffel Vandoorne’un da katılmasıyla, WEC’e katılan iki PEUGEOT 9X8 otomobilin pilot kadrolarını inceleme fırsatı buldu. Bu yıl da yoğun bir rekabet ortamının yaşanacağı şampiyona için takım her bir ayrıntıyı titizlikle ele alıyor.

Team Peugeot

Team Peugeot TotalEnergies’ı yedek pilot olarak Malthe Jakobsen tamamlıyor. Danimarkalı genç pilot, 2023 yılında Resmi Genç Pilot seçildikten sonra 2024’te takımla birlikte büyümeye devam edecek. Açılış yarışının ardından takımın pilotları, 2 Mart’ta yine Katar’da yapılacak 2024 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın birinci ayağında sezonun ilk yarışında piste çıkacak. Yeni sezonda 93 numaralı PEUGEOT 9X8’de Mikkel Jensen, Nico Müller ve Jean-Eric Vergne bir araya gelecek. 94 numaralı araçta ise Paul Di Resta, Loïc Duval ve Stoffel Vandoorne, pilotluk yapacak.

Astronotların deneyimlerinden oluşan dizi ilgi topladı!