Tales of Kenzera : ZAU , EA Originals imzasıyla oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor

Tales of Kenzera

Bantu kültüründen esinlenen mistik diyarlarda geçen metroidvania türündeki yepyeni aksiyon-macera oyunu Tales of Kenzera: ZAU , içten hikayesiyle oyunculara farklı bir tecrübe yaşatacak

Electronic Arts ve Surgent Studios, büyük bir kayıptan sonra umudu ve cesareti tekrar bulmayı konu alan, tek oyunculu aksiyon-macera platform oyunu Tales of Kenzera: ZAU‘yu duyurdu. Surgent Studios’un kurucusu ve BAFTA adayı aktör Abubakar Salim’in, babasının kaybıyla ve video oyunlarıyla olan derin ortak bağıyla ilgili kişisel yolculuğundan ilham alan Tales of Kenzera: ZAU, ünlü aktörün babasıyla olan ilişkisine metroidvania türü bir aksiyon-macera platform oyunu ile hayat veriyor.

Abubakar Salim, “Uzun bir süre yolculuğumu kederle iletmenin bir yolunu bulmakta zorlandım. Şimdi bunu Zau’nun Tales of Kenzera: ZAU’daki kayıp, büyüme ve iyileşme hikayesi aracılığıyla yapabilmek çok iyi hissettiriyor.” dedi. “Oyunlar benim için hikayeleri paylaşmanın en güçlü aracı. Beni bu büyülü dünyayla tanıştıran da babamdı. Onu, ilişkimizi ve sevgimizi bu deneyim aracılığıyla onurlandırmanın daha iyi bir yolu olabilir mi? Oyunda emeği geçen tüm ekibe son derece minnettarım ve gurur duyuyorum.”

Tales of Kenzera

EA Originals etiketi altında yayınlanan ve Abubakar tarafından kurulan ve yönetilen Surgent Studios tarafından geliştirilen Tales of Kenzera: ZAU, oyuncuları, çok sevdiği babasını ölümün pençesinden kurtarma görevinde olan Zau’nun yerine geçmeye davet ediyor. Ölüm Tanrısı Kalunga’nın rehberliğinde ilerleyen Zau, savaşçı şamanın kozmik güçlerinden yararlanarak nefes kesen bir maceraya atılacak.

Oyun 23 Nisan 2024’te PlayStation 5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch ve PC’de Steam, Epic Games Store ve EA uygulaması aracılığıyla yayınlanacak.

EA Partners Genel Müdürü Jeff Gamon, “EA Originals’ın kuruluş ilkesi, ortaya çıkan yeni oyun geliştirme yeteneklerine araç ve destek sağlamak, yaratıcıların cesur ve vizyoner hikaye anlatımlarını oyunseverlere sunmalarına olanak sağlamaktır.” dedi. “Abu’nun aile geçmişinden ve bin yıllık Bantu mitolojisinden gelen dokunaklı vizyonuna duyduğumuz heyecan, bundan birkaç yıl önce Surgent Studios’a olan desteğimizi ve inancımızı daha da artırdı. EA Originals ekibi, Abu’nun gerçekten unutulmaz ve dokunaklı bir deneyimi dünyayla paylaşmasına destek olmaktan büyük gurur duyuyor.”

Tales of Kenzera

Kenzera’nın güzel ama bir o kadar da tehlikeli topraklarında ortaya çıkan Tales of Kenzera: ZAU, kaos ve düzene dair anlatılmamış bilgilerden, antik şamanların anılarından, kutsal ruhlardan ve büyüleyici yaratıklarla dolu Bantu masallarından ilham alıyor. Oyuncular, savaşta huzursuz ruhları alt edebilmek için Ay Maskesi güçlerini kullanarak zamanı değiştirebilecek veya Güneş Maskesi ile ateşli mızraklar fırlatabilecekler. Tüm görsel efektlerde titizlikle çalışılmış el yapımı animasyonlar etkili olacak. Birçok ödül sahibi besteci Nainita Desai’nin büyüleyici orijinal müziğine dayanan Zau’nun değerli bir ruhsal şifacı olma arayışı, birbirinden farklı ve etkileyici mekanları gerçek hayata taşımaya hazırlanıyor.

Tales of Kenzera: ZAU, 23 Nisan 2024’te PlayStation 5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch ve PC’de Steam, Epic Games Store ve EA uygulaması aracılığıyla satışa çıkacak. PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Epic Games’te %10’luk ön sipariş indirimiyle birlikte 540 TL’den satışa çıkan oyun, Steam ve Nintendo Switch’te 17.99 Dolarlık bir etikete sahip. Ayrıca, ön siparişler birtakım bonuslarla birlikte gelecek ve oyun içinde iki becerinin kilidini açan iki şaman puanı, Kalunga’s Blessing görsel efekt varyasyonu ve Kenzera’nın zengin bilgisini derinlemesine inceleyen Tales of Kenzera: ZAU dijital – yardımcı çizgi romanı Soulshifters’ı içeriyor.

Anker Soundcore Liberty 4 NC gerçek kablosuz kulaklık incelemesi