Ana SayfaGundemSuperhot VR, HTC Vive için yayınlandı

Superhot VR, HTC Vive için yayınlandı

Sanal gerçeklik alanında sadece Oculus Rif için bulunan Superhot VR, HTC Vive için yayınlandı. Oyun, çıkış haftasında indirimli olarak satışa sunuldu.

Özellikle Playstation ve Xbox arasında başlayan özel oyun savaşı, diğer platformlara da yansımış durumda. Teknoloji sektörünün son zamanlardaki en büyük yeniliklerinden biri sanal gerçeklik diyebiliriz. Bu alanda Facebook’un satın aldığı Oculus ve HTC gibi büyük oyuncular var ve burada da özel içerik savaşları yaşanabiliyor. Superhot VR adlı sanal gerçeklik oyunu, Oculus’a özel bir oyundu ancak yapım daha geniş kitlelere ulaşmak istedi. Bunun üzerine Superhot VR, HTC Vive için yayınlandı.

Bundan yaklaşık 6 ay önce Oculus Rift için çıkan FPS türündeki Superhot VR, aldığı inceleme notları ve olumlu eleştirilerle en iyi sanal gerçeklik oyunları arasında yer alıyor. HTC’nin sanal gerçeklik ekipmanını kullanan kullanıcıların bekleyişi, oyunun HTC Vive için yayınlanmasıyla ile sona erdi. Sanal gerçeklik alanında henüz Battlefield, COD, kalitesinde oyunlar beklemek doğru olmaz. Superhot VR, bu bağlamda sade grafikleri ve basit oynanışı ile oyuncuları ve sektörü, sanal gerçekliğe ısındıracak bir yapım.

Steam adresinden ulaşılabilen Superhot VR, HTC Vive için çıkış haftasında 31,20 TL‘den satışa sunuldu. Oyunun normal fiyatının 39,00 TL olduğunu hatırlatalım. Bu oyunun normal sanal gerçeklik gözlükleri ile oynanmadığını, kontrolör gerektirdiğini ve sadece Oculus Rift ve HTC Vive tarafından desteklendiğini belirtelim.

Öte yandan Valve’nin efsane oyunu Half Life 2 için bağımsız geliştiriciler için sanal gerçeklik modu yayınlanmıştı. Detayları okumak için tıklayın.

Oğuz Birkardeşlerhttp://donanimgunlugu.com/
Oğuz, video editörlüğünün yanısıra teknoloji ve oyun haberleri de yazmaktadır. Hobileri arasında metal müzik dinlemek, oyun oynamak, fotoğraf ve video çekmek, aksiyon figürleri koleksiyonu yapmak vardır. En sevdiği oyun serileri; Resident Evil, Bioshock, Metal Gear Solid, Borderlands, Mass Effect, Battlefield, COD ve Far Cry.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting