Ana Sayfa Genel Strateji oyunları oynayanların becerileri daha fazla gelişiyor olabilir

Strateji oyunları oynayanların becerileri daha fazla gelişiyor olabilir

Bilim insanları tarafından yapılan ve strateji oyunları oynayanların becerileri üzerine odaklanan bir araştırma, büyük ses getirdi. İşte o araştırma ve ortaya çıkan bazı sonuçlar.

Strateji oyunları oynayanların becerileri konusunda birçok iddia ortaya atılıyor. Her ne kadar aksiyon ağırlıklı oyunlar daha fazla tercih edilse bile yine de strateji oyunlarına ciddi bir önem veriliyor. Bu oyunların “ciddi oyunlar” olarak isimlendirilmesi ise büyük önem taşıyor. Oyun alanında uzman olan kişiler bu ciddi oyunları oynayanlar hakkında değerlendirme yaptı.

Değerlendirmeye göre strateji türündeki video oyunlarının yönetim becerileri ile çok yakından ilgili olduğu ortaya çıktı. Çarpıcı sonuçların görüldüğü bu araştırma türünün tek örneği denilebilir.

Strateji oyunları ne tür beceriler geliştiriyor

Bilim insanlarının yaptığı çalışmaların sonucunda strateji oyunlarının bazı yararlar sağladığı ortaya çıktı. Buna göre problem çözme, organize etme ve planlama becerileri bu oyunları oynayan kişilerde daha fazla gelişiyor.

strateji oyunları oynayanların becerileri

Anket yoluyla alınan bilgiler bu sonuçların ortaya çıkmasını sağladı. Gizli değerlendirmeler yapıldığı için ankete katılanlar korku yaşamadı. Bilim insanları yaptıkları çalışmada, Civilization oyununu örnek gösterdi. Bu oyun, strateji geliştirmeyi seven kişilerin en fazla talep gösterdiği oyunlar arasında yer alıyor.

Mark Zuckerberg bugüne kadar strateji oyunlarına aşırı düşkün olduğunu hep söyledi. Onun bu tutkusu planlama ve yönetim becerileri kazanmasını sağladı. Bilim insanlarının yaptığı çalışmaları toparlamak gerekirse zaten oyunlarının hayatta büyük yarar sağladığı görülüyor. Ayrıca liderlik özelliğine sahip olan kişilerin strateji oyunlarına daha fazla yöneldiği de açıklandı.

Peki siz strateji oyunlarını beğeniyor musunuz? Yorumlar bölümünden bizlere paylaşabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting