Ana SayfaGenelStajyer çalışanlar Microsoft müzikali yaptı

Stajyer çalışanlar Microsoft müzikali yaptı

Microsoft’un ana kampüsündeki stajyer çalışanlar işsizlikten o kadar bunaldılar ki, sonunda bir Microsoft müzikali yaparak dünyanın dikkatini çekmeyi başardılar.

Lise müzikalinden hallice ofis parodisi

Microsoft’un reklam filmi olarak da kullandığı, müzikal Microsoft’un başarıları kadar başarısızlıklarını da anlatarak, izleyenleri gülümsetebiliyor.

Müzikalde 150 stajyerin full time olarak çalıştığı dikkat çekiyor. Bunlardan bazılarının profesyonel seviyede dans figürleri de sergilemesinden, bazılarının reklam çekimi için kiralanmış dansçılar olduğu düşünülüyor.

Öte yandan Microsoft, videoda oynayanların stajyer çalışanları olduğunu ve boş zamanlarında bu projeyi geliştirdiklerini vurguluyor. Müzikalin ise Microsoft’un resmi YouTube kanalında değil, “You Can, You Should, You Will” isimli yeni bir kanalda yayına girdiği dikkat çekiyor. kanalın açıklamasında ise Microsoft stajyerlerinin boş zamanlarında geliştirdikleri bu müzikale özel bir kanal olduğu vurgulanıyor. Ancak bu kanalın zamanla Microsoft için stajyerlerle geliştirilen diğer projelere de ev sahipliği yapacağı düşünülüyor.

Videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Google, Tinder tarzı bir özellik getiriyor

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting