Ana SayfaDonanımSPARKLE Çift Fanlı Ekran Kartı Serisi Duyuruldu

SPARKLE Çift Fanlı Ekran Kartı Serisi Duyuruldu

NVIDIA’nın resmi iş ortaklarından Sparkle, yeni çift fanlı ve fabrikada hız aşırtılmış yüksek performans sunan yeni ekran kartlarını duyurdu.

Yeni modeller   SPARKLE GTX 660 OC Dual Fan, GTX 650Ti Super OC(SOC) Dual Fan ve GTX 650Ti OC Dual Fan model isimlerini taşıyor. 1006MHz’e kadar (Standartı 941MHz) yüksek çekirdek hızına  sahip kartlar, standartlara göre %8 daha yüksek performans ile 10C daha düşük sıcaklıkta çalışıyor.

Özelleştirilmiş Çift Fanlı Soğutma Dizaynı

- Reklam -

4 pinli, ısıya duyarlı olarak hızını ayarlayan çift fanlı tasarıma sahip ve çok ince soğutma yaprakları ile desteklenen soğutma sistemi, GPUnun ısısına göre hızlanarak düşük sıcaklıklarla en düşük gürültü seviyesini sunarken yüksek sıcaklıklarda performaslı soğutma sağlamak için dizayn edilmiş. Adından da anlaşılacağı üzere GTX650Ti Super OC (SOC) modeli ise en yüksek hız aşırtma potansiyelini sunuyor. Sparkle’ın iddiasına göre bu model ile standart versiyona göre %39 daha iyi performans almak mümkün. Ayrıca söz konusu modelin soğutma sisteminin ısı boruları (heat pipe) destekli olduğunu da belirtmekte yarar var.

Standart olarak  Microsoft DirectX 11, NVIDIA PhysX, NVIDIA CUDA, NVIDIA Surround ve Adaptive V-Sync gibi teknolojiler ekran kartları üzerinde destekleniyor.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting