Ana Sayfa Donanım ASUS GeForce GTX 770 DirectCU II OC Türkiye’de Satışa Sunuluyor

ASUS GeForce GTX 770 DirectCU II OC Türkiye’de Satışa Sunuluyor

ASUS, 1536 CUDA çekirdekli, 28nm NVIDIA GTX 770 grafik işlemcisine ve 256-bit arayüz kullanan 2GB GDDR5 belleğe sahip GeForce GTX 770 DirectCU II OC ekran kartını duyurdu.

Grafik işlemcinin hızı 1100MHz’e kadar çıkarken, bellekler de 7010MHz frekansında çalışıyor. GeForce GTX 600 serisinin DirectX 11 oyunlarda gösterdiği yüksek performansı artırarak devam ettiren kart daha yüksek performansı daha verimli bir şekilde sunuyor.

SSU Mimarili Yeni DirectCU II ile %20 Daha Serin ve 3 Kat Daha Sessiz

ASUS GeForce GTX 770 DirectCU II OC, kullanıcıları DirectCU soğutma sisteminin yeni tasarımı ile tanıştırıyor. Grafik işlemciye doğrudan temas eden bakır ısı boruları, boyut artmadan daha fazla ısı transferi yapabilen SSU şeklinde yeniden tasarlandı. Sessiz çalışan 80mm fanlar ile tamamlanan soğutma sistemi kartın referans tasarım GTX 770’ten üç kat daha sessiz ve %20 daha serin çalışmasını sağlıyor.

DIGI+ VRM 10 Fazlı Güç Dağıtımı ve SuperAlloyPower Bileşenler

ASUS’a özgü DIGI+ VRM dijital güç mimarisi en zorlu uygulamalar için kullanıldığında bile kartın daha dayanıklı ve verimli çalışmasını sağlıyor. SuperAlloyPower kapasitörler, bobinler ve MOFSET’lerin hepsi güç parazitini %30 azaltan, ses çıkarmayan ve kartın ömrünü referans karta göre 2,5 kat daha uzatan özel formüllü malzemelerden üretiliyor.ASUS GeForce GTX 770 DirectCU II

GPU Tweak ve NVIDIA GPU Boost2.0

GeForce GTX 770 Direct CU IIOC’nin tüm potansiyelini açığa çıkarmak isteyen kullanıcılar güncellenmiş GPU Tweak yazılımı ile bunu kolaylıkla yapabiliyor. Kullanıcılar çekirdek ve bellek hızlarını, voltaj değerlerini, fan devirlerini ayarlayabilir, belli oyunlar için özel ayar profili oluşturabilir, güç sarfiyatı hedefleri koyabilirler.

NVIDIA GPU Boost2.0 teknolojisi, grafik işlemcinin yüküne bağlı olarak çekirdek frekansını otomatik olarak artırabiliyor. Fazla güç gerektirmeyen uygulamalarda grafik işlemci standart frekansta çalışarak güç tasarrufu yaparken, oyunlarda ise Boost frekansına çıkarak en yüksek performansı sağlıyor.

ASUS GeForce GTX 780 DirectCU II OC, Haziran ayından itibaren Türkiye’de piyasada olacak. Ürünün tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı 579$ + KDV olacak.

Teknik Özellikler

Model adı: GTX770-DC2OC-2GD5

Grafik işlemci: NVIDIAGeForce GTX 770

Çekirdek hızı: 1100MHz (Boost)

OpenGL:OpenGL4.3

Bellek: 2GB GDDR5, 7010MHz, 256-bit

Çıkışlar: DVI-I x 1, DVI-D x 1, HDMI x 1, DisplayPort1.2 x 1

Yazılımlar: ASUS GPU Tweak ve sürücü

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting