TP-Link TL-WPA7617 : Sorunsuz, güvenli ve güçlü

TL-WPA7617KIT powerline adaptör

TP-Link, evdeki mevcut elektrik hattını kullanarak her odaya sorunsuz, güvenli ve güçlü internet taşımayı sağlayan powerline adaptör ailesine yeni bir üye ekledi. TL-WPA7617 model adlı ürün hem kablosuz hem kablolu bağlantı desteğine sahip ve her iki bağlantıda yüksek hız sunuyor.

TL-WPA7617 KIT model adlı üründe iki adet adaptör bulunuyor ve hem kablosuz hem kablolu bağlantı desteği sunuyor. AC destekli olan ve toplamda 1200 Mbps kablosuz hızlara ulaşabilen ürün, Gigabit Ethernet bağlantı noktası sayesinde kablolu bağlantıda da yüksek hız sağlıyor.

Kolay kurulum, istikrarlı ve güçlü bağlantı

Katlı evler de dahil her tür yapı için uygun bir ağ çözümü olan powerline adaptörlerin kurulumu son derece kolay. TL-WPA7617KIT’de yer alan adaptörlerden biri modeme Ethernet kablosu ile bağlanıp elektrik prizine takılıyor. Bu işlem sonucunda evin elektrik hattı, artık modemden gelen internet bağlantısını da taşıyan bir hat haline geliyor. Bundan sonra ikinci adaptör, ağa bağlanmak istenen noktadaki bir prize takılarak o bölgede WiFi bağlantısı sağlanıyor.

TL-WPA7617KIT powerline adaptör

İster evin en ucundaki oda, ister katlı evlerde farklı bir kattaki bölüm fark etmiyor; 300 metrelik bir elektrik hattı içinde (aynı fazda olması gerekli) her yere internet taşınabiliyor. İkinci adaptörün takıldığı yerde WiFi ağı oluşturulabildiği gibi, bu adaptörün Ethernet girişine kablo ile cihazlar bağlanarak da ağa dahil olabiliyor. HomePlug AV2 teknolojisine sahil olan ürün sayesinde istikrarlı ve yüksek hızlı bir ağ (hem WiFi hem kablolu) oluşturuluyor.

TL-WPA7617KIT powerline adaptör sayesinde hem evin her yerinde WiFi’a erişim sağlanıyor, hem de yüksek bağlantı hızı gerektiren uygulamalar sorunsuz olarak çalıştırılabiliyor. HD yayın, çevrimiçi oyunlar, büyük dosya indirimleri gibi işlemler ister kablosuz ister kablolu olarak sorunsuzca yapılabiliyor.

Tek dokunuşla WiFi yapılandırması mümkün olan ürün, WiFi Klon düğmesine basıldığında kablosuz ağ adı (SSID) ve parolası anında kopyalanıyor. Ayrıca ağa bağlı bir powerline adaptörün WiFi ayarlarında bir değişiklik yapıldığında otomatik olarak tüm powerline ağında bu değişiklik uygulanıyor; tek tek elle her adaptörün ayarının yapılması gerekmiyor.

Kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayan bu özelliklerin yanı sıra Android ve iOS destekli tpPLC uygulaması ile akıllı telefonlarda tüm powerline’ların yönetimi de kolayca yapılıyor. İster Misafir Ağı oluşturma, ister bağlı cihazları denetleme her tür ayar, her yerden yapılabiliyor. İkinci adaptör üzerinde yer alan priz girişi de bu modelin kullanıcılara sağladığı avantajlardan bir başkası. Adaptörün takıldığı priz yerine yedek bir priz daha sunulmuş oluyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir