Ana SayfaGundemSony’den Yeni Taşınabilir Güç Çözümleri

Sony’den Yeni Taşınabilir Güç Çözümleri

Sony’nin sunduğu yeni CP-F1L ve CP-F2L taşınabilir USB pil şarj cihazları tüketicilerin hareket halinde rahat bir güç kaynağına duydukları gitgide artan ihtiyacı karşılıyor.

CP-F1L ve CP-F2L, ultra ince alüminyum gövdeleri ve hafif lityum-ion polimer pilleri ile geniş bir taşınabilir cihaz yelpazesini şarj etmek için ideal. Her iki model de, cihazlarınızı daha uzun süre kullanabilmenizi sağlarken, el çantanızın yükünü de fazla artırmayan, güvenilir bir yedek acil güç kaynağı sunuyor.

Sony Avrupa Medya ve Çevre Birimleri Enerji Ürünlerinden Sorumlu Genel Müdür Hasegawa Kazutaka, “Taşınabilir güç çözümleri yelpazemiz herkese gerçek değer ve daha iyi bir dijital yaşam sağlıyor. Akıllı telefonlar ve tabletler günlük hayatımızın gitgide vazgeçilmez birer parçasını oluşturuyor. Dolayısıyla, bu cihazların pilinin tükenmesi çok büyük bir rahatsızlık yaratabiliyor. Yeni CP-F1L ve CP-F2L taşınabilir pil şarj cihazları ile tüketicilerin pillerinin tükenmesi konusunda endişelenmesine gerek kalmayacak. Bu sayede, hayatın tadını çıkarmaya ve gerek aileleri gerekse dostları ile istedikleri kadar uzun süre bağlantıda kalmaya devam edebilecekler” diyor.CP-F1L with Xperia J

Sadece 9,4 mm kalınlığında ve 125 gr ağırlığında olan CP-F1L’in 3.500 mAh’lik pil kapasitesi akıllı telefon kullanıcılarının 1,5A’lık yüksek çıktı ile telefonlarını 1,5 defa şarj etmesine imkan veriyor.

2,1A’lık çıktı ile 12,9 mm kalınlığa ve 198 gr gövde ağırlığına sahip olan CP-F2L ise sunduğu 7.000 mAh’lik çok daha yüksek kapasite ile bir akıllı telefonu üç defaya1 kadar şarj etme yeteneği sunuyor. CP-F2L aynı zamanda çift USB bağlantı noktaları sayesinde de kullanıcılara aynı zamanda birden fazla taşınabilir cihazı şarj etme esnekliğini sağlıyor.

Her iki yeni şarj cihazı da ister bir AC adaptörü isterse USB ile bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar üzerinden şarj edilebiliyor. Birlikte verilen AC adaptörü hem şarj cihazının hem de taşınabilir cihazın eş zamanlı olarak şarj edilmesini sağlıyor. Yolda rahat şarj için her iki model ile birlikte 50 cm uzunluğunda bir mikro USB kablo da veriliyor.

CP-F1L ve CP-F2L, Sony’nin yeniden şarj edilebilir Li-ion pil üretimindeki teknolojisi ve 20 yılı aşkın uzmanlığından da yararlanıyor. Her iki şarj cihazındaki yenilikçi Li-ion polimer pil, şarj edilen kapasitesinin yüzde 80’ine varan bir oranını bir yıldan uzun bir süre korurken 500 defa yeniden şarj edilebiliyor.

Her iki modelin de, yaklaşık yüzde 50’lik acil güç ile önceden şarj edilmiş halde gelmesi, tüketicilerin şarj cihazını satın aldıkları andan itibaren mobil cihazlarını şarj etmesine imkan veriyor.

Sony’nin sunduğu yeni CP-F1L ve CP-F2L taşınabilir USB pil şarj cihazları, Aralık 2012’nin ortasından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.

Teknik özellikler

Model CP-F1LSA CP-F2LSA
Giriş

DC 5V

Çıkış DC 5V / 1.5A (Max) DC 5V / 2.1A (Max)
Boyutlar (yaklaşık)(G x Y x D) 70,4 x 128,1 x 9,4 mm 70,4 x 130,6 x 12,9 mm
Ağırlık (yaklaşık) birlikte verilen AC adaptör hariç 125 gr 198 gr
Tedarik Süresi* Yaklaşık 80 dakika (Azami 1,5A) Yaklaşık 130 dakika (2 USB bağlantı noktası, Azami 2,1A)
Pil kapasitesi 3.500 mAh 7.000 mAh
Şarj süresi Yaklaşık 4 saat (AC Adaptöründen)Yaklaşık 8 saat (standart USB bağlantı noktasından) Yaklaşık 7,5 saat (AC Adaptöründen)Yaklaşık 15 saat (standart USB bağlantı noktasından)
Çalışma sıcaklığı 0 ila 35 derece
Birlikte verilen AC Adaptörü AC 100-240V, 50/60HzBoyut (yaklaşık) 41,0 x 61,0 x 26,0 (G x Y x D) mm

Ağırlık yaklaşık 53 gr (elektrik fişi hariç)

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU