Sony Xperia XZs almamak için 8 neden!


MWC 2017 kapsamında duyurulan akıllı telefonlardan biri olan yeni Sony Xperia XZs dikkatinizi çektiyse, gelin enine boyuna bu modeli inceleyelim.

Japonya’nın teknoloji devi Sony, Xperia adı altında çoğu zaman başarılı akıllı telefonlarla karşımıza çıkıyor. Ancak bu sefer bir farklılık var. Çünkü 27 Şubat 2017 tarihi ile duyurulan Xperia XZs isimli akıllı telefon, aslında geçen yıl da piyasaydı. Hatta daha fazla özellikle! 5 Nisan 2017 tarihi itibariyle raflarda yerini alacak olan bu yeni telefonu siz de merak ediyorsanız, cihaz hakkındaki çoğu soru işaretini bu yazımızda gidermeye çalışacağız.

sony-xperia-xzs-1

Bu yazımızda, yeni Sony Xperia XZs modelinin özelliklerini ana başlıklar altında inceleyerek ve bir önceki model olan Xperia XZ ile karşılaştırarak sizler için ele alacağız. Bakalım Sony, önceki modele göre ne farklılıklarla karşımıza çıkmış? Önceki modele göre artıları ve eksileri neler? Hepsinin cevabı ilerleyen sayfalarda sizleri bekliyor.


Etiketler:

Sony Xperia XZs almamak için 8 neden! Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Recep dedi ki:

  Cidden kamera konusunda ne dediğini merak edip yazının sadece o kısmını okudum. 23 MP’den 19 MP’ye çekildi diye kamerası kötüleştirildi diye bir yorumda bulunmuşsunuz. Bu kamera XZ Premium’daki kameranın aynısı. MWC’de yılın telefonu seçilen hani. Bu kamera 960 FPS ile 4K HDR kayıt yapıyor. Bu yetenekler bir telefondan ziyade profesyonel kameralarda mevcut. Eski model XZ’de bile yok. Bir kameranın Megapixel ölçüsü düştü diye kalitesi de düştü yorumu yapmak teknoloji kurtları adına düpedüz cahilliktir. Unutmayın Apple ve Samsung bile 12-13 Megapixeli yeterli buldu son amiral gemisi cihazlarında. Kamerada MP değeri bir yere kadar iyidir. Yeni 19 MP’lik kamerada 4K HDR var, ISO duyarlılığı yükseltilmiş, açılar genişletilmiş. Kendi sitesinde eklemelerden sıkça bahsedilmiş. Siz hala burda milleti kandırın!

  1. Jokerx dedi ki:

   Recep bey size aynen katılıyorum.Bunun Sony markasını karalama operasyonu olarak algılıyor ve site yazarlarını kınıyorum….

 2. le'bachte dedi ki:

  bu telefon türkiyede satılacak mı

Sayfa başına git