Sony Xperia XZ4, kameralara yakalandı


Sony’nin sıradaki üst seviye modeli olması beklenen Sony Xperia XZ4 ile ilgili şimdiye kadar pek çok bilgi geldi. Bu arada yanlış anlaşılma olmasın, telefonun resmi tanıtımı henüz gerçekleşmedi, ama bilgiler gelmeye devam ediyor. Görünüşe göre XZ4, oldukça uzun bir telefon.

Sony Xperia XZ4, kameralara yakalandı. Oldukça uzun bir telefona benziyor

Son yıllarda akıllı telefonlarda “büyük ekran” trendi var. Bu trend, ince ve dolayısıyla tek elde kullanıma uygun uzun tasarım çizgisiyle birleşerek yeni bir form aldı. 18.9 görüntüleme oranı genellikle tercih edilirken Sony ise yeni cihazında 21:9 oranını tercih edeceğe benziyor. Ekran boyutu ise 6.5 inch. Evet, tek elde kullanıma uygun genişlikte ve oldukça uzun bir telefon.

Aşağıdaki görsellerin Sony Xperia XZ4’e ait olduğu belirtiliyor. Güncel Android işletim sistemi, inceltilmiş çerçeve faktörü, ön tarafta fiziksel tuşa yer verilmemesi gibi detaylar var. Muhtemelen cihazın parmak izi okuyucu sensörü sağ yan taraftaki fiziksel tuşta olacak ve arka tarafında da flash ışıklı 3 kameradan oluşan sistem konumlandırılacak. Zaten daha önce de bazı bilgi ve görüntüler sızdırılmıştı.

Sony, bir süre önce basın kuruluşlarına davetiye gönderimine başlamıştı. Tabii ki Sony Xperia XZ4 için. Firma, muhtemelen bu yeni modelini MWC 2019 kapsamında, 25 Şubat itibarıyla ilk kez görücüye çıkaracak.

Sony Xperia XZ4, kameralara yakalandı Sony Xperia XZ4, kameralara yakalandıHuawei P smart 2019 inceleme


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin