Ana SayfaHaberSony PS4 Nihayet Oyuna Katıldı!

Sony PS4 Nihayet Oyuna Katıldı!

Yeni konsolu PS4 Pro ile rekorlar kırsa da Sony, ucuz ve garanti bir satış çözümü olan geriye uyumluluk projesinin üstüne eğilmeye başladı.

Microsoft, belki de en zor zamanında başladığı Geriye Uyumluluk Projesi sayesinde, Xbox 360 oyunlarının ve yeni nesil Xbox One konsolunun satışlarını artırdı. Sony ise, port desteğini geliştirmek için uygun zamanı bekledi.

Öncelikle Sony’nin projesi ile Microsoft’unki arasında bazı farklar var. Sony şimdilik PS2 port oyunlarına destek veriyor ve PS3 meselesini, optimizasyon sorunları nedeniyle fazla gündeme getirmekten kaçınıyor. Yeni oyunlar, yeni etiketler, Trophies başlıkları ve kısıtlı derece de olsa kaliteli görsellerle karşımıza çıkıyor. Yani eski oyunlarımı Sony PS4’e takıp oynayayım gibi bir durum söz konusu değil.

sony ps4 görsel ile ilgili görsel sonucu

Asıl cazip nokta ise fiyatlar: Yeni oyunların fiyatları fazlasıyla uygun ve 10 ile 20 dolarlık fiyatlarla PS Store’larda satılıyorlar.

Rekabet Derinleşiyor!

Söz konusu ailenin yeni üyesi  Samurai Shodown VI. 2006 yılında piyasaya sürülen yapım, yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı ve otoritelerden tam puan almıştı. Oyunda, orijinal sürümde rastlamadığımız bazı bıçkın karakterler de bulunacak. Toplam karakter sayısı 40’ı aşacak ve karakterler, öncüsünde bulunmayan bazı yeteneklerle donatılabilecek. Böylece oyunun keyif düzeyi ve süresi asgari seviyeye çıkartılacak.

Her ne kadar Microsoft’un hamlesi kadar iyi olmasa da, bizce son derece başarılı bir eylemin altına imza atılıyor. Uygun fiyatlı ve popüler oyunların artması, PS4-Xbox One rekabetinde şirkete yardımcı olacaktır.

Apple iPhone’dan Ses Getirecek İndirim!

Barış Terun
Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting