Ana SayfaGenelSony orta sınıf akıllı telefonlar için 100 MP kamera sensörü üzerinde çalışıyor

Sony orta sınıf akıllı telefonlar için 100 MP kamera sensörü üzerinde çalışıyor

Sony’nin ilk 100 MP kamera sensörü üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Japon marka henüz 100 megapikselin üzerinde bir kamera sensörü piyasaya sürmezken durum tersine dönebilir.

Son raporlara göre Sony, sensör birinci sınıf orta sınıf akıllı telefonlara yönelik olacak. Özellikle Sony, akıllı telefon fotoğrafçılığı tutkunları arasında popüler markalar olan teknoloji devleri Apple ve Google için de kamera sensörleri üretiyor. 

Gelen bilgilerde 100MP sensörün Sony’nin IMX8 serisinin bir parçası olacağını da ekliyor. Bunun yanında şirketin IMX9 serisi üzerinde çalıştığı söyleniyor. Markanın yaklaşmakta olan 100MP sensörü hakkında ek bilgi yok. IMX8 serisi, Honor 70 serisinde kullanılan 54MP 1/1.49 IMX800 sensörle çıkış yaptı. 100MP sensörün orta sınıf akıllı telefonlara yönelik olacağını düşünürsek, görüntüleme yetenekleri konusunda iyi bir iş çıkarmasını bekleyebiliriz. 

Sony

Daha önceki bilgilerde şirketin IMX9 serisi kamerasının 1 inç boyutunda 50MP IMX989 sensör olacağını ve yaklaşan Xiaomi 12 Ultra’da piyasaya sürülmesinin beklendiğini bildirmişti. 

100MP sensörle firma, halihazırda 200MP ISOCELL HP3 sensörü üzerinde çalışan Samsung’u ele geçirmeyi hedefliyor. Motorola’nın önümüzdeki ay 200MP ISOCELL HP1 sensörlü bir akıllı telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor. Ayrıca piyasadaki birçok telefon Samsung’un 108MP ISCOELL sensörünü kullanıyor. Son zamanlarda, şirketin CEO’su akıllı telefon kameralarının önümüzdeki birkaç yıl içinde DSLR kameraları geçebileceğini  iddia etti.

 

Uzun süredir beklenen Xiaomi TV A2 piyasaya sürüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting