Sony EXTRA BASS kulaklık şimdi daha da güçlü!

EXTRA BASS kulaklık

Sony’nin genişleyen EXTRA BASS kulaklık serisi şimdi daha da güçlü ve gelişmiş baslar ile benzersiz müzik keyfi sunuyor.

Sony, günümüzün en popüler müzik türlerini dinleme deneyimini iyileştirmek üzere tasarladığı EXTRA BASS kulaklık serisini daha da genişleteceğini duyurdu. EXTRA BASS ürün ailesinin dört yeni üyesi, gürültü engelleme teknolojisi eklenen kablosuz MDR-XB950N1, kablosuz MDR-XB950B1, çeşitli renklerde sunulan MDR-XB550AP ve suya dayanıklı, kulak içi spor kulaklığı MDR-XB510AS. Güçlenen yelpaze, kullanıcıların çeşitli mekân ve ortamlarda derin bas notalarının yoğunluğunun tadını çıkarmasına imkân veriyor. Kullanıcılar, nerede olurlarsa olsunlar, bas güçlendirici ile premium ses kalitesinin keyfini rahatlıkla sürebiliyor.

extra-bass-kulaklik-3

MDR-XB950N1 ve MDR-XB950B1 EXTRA BASS Kablosuz Kulaklıklar

XB950N1 ve XB950B1 kablosuz kulaklıklar güçlü, iyileşmiş bas tepkisi sunarken Bluetooth ses aktarım ve NFC teknolojisi ile kolay sağlanan bağlantıyı da destekleyerek kablosuz bağlanmayı sağlıyor. En üst düzey kablosuz ses aktarım deneyimi için, aptX & AAC kodek desteği maksimum sinyal kalitesi sağlıyor. Ayrıca, XB950N1 de çevreye uyum sağlayıp ortamdaki sesleri ortadan kaldırıyor ve asıl önemli şeye, yani müziğe odaklanmanıza imkan veriyor.

XB950N1’de ve XB950B1’de dinleme deneyimi, “Sony | Headphones Connect” akıllı telefon uygulaması ile kontrol edilebiliyor. Bu uygulama, kullanıcıların Arena, Kulüp, Konser Salonu ve Açık Hava Sahnesi’ndeymiş gibi, farklı ortamlardaymış gibi dinleme deneyimleri sunuyor; belirli frekanslardaki ses sinyallerinin genişliğine uyum sağlayan kullanımı kolay bir ara yüz ile ses düzeylerini tam olarak kontrol edebilmesine imkan veriyor. Aynı zamanda, CLEAR BASS özelliği ile bas düzeyini müzik tercihinize uyacak şekilde uyarlamanız da mümkün. Uygulama, XB950N1’de gürültü engelleme ayarlarını da açıp kapayabiliyor.

extra-bass-kulaklik-1

Yerleşik şarj edilebilir pil, gürültü engelleme özellikli XB950N1 için 22 saate kadar kesintisiz bir şekilde kablosuz müzik oynatma imkanı sağlıyor. XB950B1, tam şarjlı iken 18 saate kadar hizmet veriyor. Pilinizin şarjı azaldığında, pasif mod, birlikte verilen kablo ile sürekli dinleme imkanı da sağlıyor.

Entegre mikrofon ve Bluetooth bağlantı özelliği sayesinde, XB950N1 ve XB950B1 ile eller serbest telefonla konuşmak da mümkün. Telefonunuzu eşleştirildikten sonra, tek yapmanız gereken kulaklığın üzerindeki telefon butonuna basarak gelen çağrıya cevap vermek ve konuşmanız bittiğinde aynı butonla çağrıyı sonlandırmak. Çağrı sonlandırıldığında ise, müzik kaldığı yerden çalmaya başlıyor. En sevdiğiniz şarkıları dinlemeyi bitirdiğinizde ise, XB950N1’i kolayca katlayıp beraberinde verilen taşıma çantasına koyabilirsiniz.

extra-bass-kulaklik-4

MDR-XB550AP EXTRA BASS Kablolu Kulaklık

XB550AP kablolu kulaklıklar, üst kalitede bir metal kafa bandına ve güçlü, derin ve etkili gelişmiş bas tepkisi yaratmak üzere, sürücülerle birlikte çalışan özel tasarımlı kulak yastıklarına sahip. 30 mm sürücü birimleri, 5 – 22.000 Hz frekans tepkisi ile istisnai baslara sahip dengeli ses sağlıyor.

Basit kontrol için, mikrofonlu kablo üstü kumanda ile çağrı cevaplama/sonlandırma ve şarkı çalma/durdurma fonksiyonelliği sağlanıyor. Dayanıklı, tırtıklı kablo tasarımı ise kablonun dolanmadığı bir kullanım sağlıyor. Ücretsiz Smart Key Uygulaması akıllı telefonunuz üzerinden kablo üzeri kumandanın kontrolünü kişiselleştirmenize imkan veriyor.

extra-bass-kulaklik-2

MDR-XB510AS EXTRA BASS Kulaklık İçi Spor Kulaklık

XB510AS kulak içi spor kulaklığın özel olarak tasarlanan kulaklık başlıkları, güçlü, geliştirilmiş bas tepkisi sunmak üzere sürücüler ile birlikte çalışıyor. Kemerli askılara sahip kolay takılabilir özelliği, aktif kullanıcılar için kulaklığın mükemmel, istikrarlı şekilde oturmasını sağlıyor. IPX5 / IPX7 suya dayanıklı tasarım ile XB510AS, yağmur altında koşar veya havuz kenarında otururken de kullanılabiliyor. Kulaklık, aynı zamanda tere karşı da yüksek dayanıklılığa sahip olduğundan kullanıcılar konfordan taviz vermeden egzersiz yapabiliyor.

XB510AS kulaklık, istikrarlı şekilde oturması için 4 farklı kulaklık başlığı ve kemerli askının yanı sıra egzersiz öncesi, sırası ve sonrasındaki deneyimizi daha da iyileştirmek için bir klip, kablo ayarlayıcı ve fileli taşıma çantası ile birlikte sunuluyor.

CES 2017: HairMax LaserBand 41 ön inceleme